Седмиця 3-я Великого посту. Глас 6. Великий піст. |
Монастирський устав: cухоядіння (хліб, овочі, фрукти).
|
Священномучеників, що в Херсонесі єпископствували: Василія, Єфрема, Капітона, Євгенія, Єферія, Єлпідія та Агафодора (IV).
Прп. Павла Препростого (IV). Свт. Павла спов., єп. Прусіадського (IX). Прп. Єміліана Італійського (VI).
Сщмч. Миколая пресвітера (1930). Прмч. Ніла, прмцц. Матрони, Марії, Євдокії, Єкатерини, Антоніни, Надії, Ксенії та Анни (1938).
Ікони Божої Матері “Споручниця грішних”, у Корці (1622), в Одрині (Брянської області) (1843) і в Москві (1848).
Євангельські Читання
На 6-му часі: Іс. XIII, 2-13. На веч.: Бут. VIII, 4-21. Притч. X, 31 – XI, 12.
Літургія Передосвячених Дарів.
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
“Безбожний падає через безбожність свою” (Прит. 11,5). Безбожність – це неправильне ставлення до Бога або повне богозабуття, до якого належить невір’я у буття Бога та Його промисел у всьому живому.
Інші душі, будучи під сильним натиском нечестивих думок, бажаючи показувати собою справні особистості, вирішують так: буду правдивим, чесним та гуманним, не займаючи себе тим, чи є хто вище за мене, який наглядає, зобов’язує до чогось та вимагає доповіді. І що ж? Не буває на них благословіння Божого, і справа їхня не йде.
Совість щоденно нагадує їм про справи або неправди, або нечесності, або негуманності. Тільки перед людьми встигають вони показати себе праведними, оправдовуючи себе, де потрібно відгризаються та кривотлумачать факти.
Хто ж добросовісний зсередини, тому нічим себе виправдовувати. Неуважні до себе пропускають повз і цей внутрішній настрій, уважні справляються з цим певним чином. О, коли б хто-небудь з них добросовісно поглянув на цей розлад і розібрав, звідки він та як його владнати! Він владнав би потім і сам себе, і подбав би про те, щоб й інших направити на добрий лад.