11.1 C
Lutsk
Субота, 13 Квітень, 2024
Всі новини Календар

19 травня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 3-я після Пасхи. Глас 2.
День пісний.
Дозволяється риба.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрав. Іова Багатостраждального (бл. 2000-1500 до Р.Х.).

Мчч. Варвара воїна, ВакхаКаллімаха та Діонісія (бл. 362). Прп. Михея Радонезького (1385). Прп. Іова Почаївського (1651). Мч. Варвара, колишнього розбійника (IX). Мч. Вукашина (1943) (Серб.).

Євангельські Читання

Діян., 19 зач., VIII, 18-25. Ін., 21 зач., VI, 35-39. Прав.: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Мф., 43 зач., XI, 27-30.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

СВ. ПЕТРО ГОВОРИТЬ СИМОНУ: “У ЦІМ ДІЛІ НЕМА ТОБІ ЧАСТКИ НІ УДІЛУ, БО СЕРЦЕ ТВОЄ ПЕРЕД БОГОМ НЕ СЛУШНЕ. ТОЖ ПОКАЙСЯ ЗА ЦЕ ЛИХЕ ДІЛО СВОЄ, І ПРОСИ ГОСПОДА, МОЖЕ ПРОЩЕНИЙ БУДЕ ТОБІ ЗАМІР СЕРЦЯ ТВОГО”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

НЕМАЄ ЧАСТКИ, А СИМОН І ДУМАТИ НЕ ДУМАВ, ЩО ЗАЙШОВ ТАК ДАЛЕКО; І РОБИТИ ЗОВНІШНЬО НІЧОГО НЕ РОБИВ ВІН ЖАХЛИВОГО, А ТІЛЬКИ ПОДУМАВ НАПРАВО, І ПОМИСЛИ СЕРЦЯ ЙОГО ЗРОБИЛИ ТЕ, ЩО АПОСТОЛ НЕ ЗНАВ, ЧИ ПРОСТЯТЬСЯ ВОНИ ЙОМУ, ЯКЩО НАВІТЬ ВІН ПОКАЄТЬСЯ ТА МОЛИТИСЯ БУДЕ БОГУ. ОСЬ ЩО ОЗНАЧАЄ НАСТРІЙ СЕРЦЯ, І ПОМИСЛИ, ЩО З НЬОГО ВИХОДЯТЬ ЗА ВІДОМИМ НАСТРОЄМ! З ОГЛЯДУ НА НЬОГО, ЛЮДИНА ЗЗОВНІ БУВАЄ ОДНІЄЮ, А В СЕРЕДИНІ – ЗОВСІМ ІНШОЮ. І ЦЕ ВНУТРІШНЄ БАЧИТЬ ТІЛЬКИ ОДИН БОГ, І ТІ, КОМУ ВІДКРИЄ ДУХ БОЖИЙ.

 

З ЯКИМ ЖЕ СТРАХОМ ТА ТРЕПЕТОМ ТРЕБА ДБАТИ ПРО СВОЄ СПАСІННЯ! І ЯК ЩИРО ТА СТАРАННО ТРЕБА МОЛИТИ БОГА: “СЕРДЦЕ ЧИСТОЕ СОТВОРИ ВО МНЕ, БОЖЕ, И ДУХ ПРАВЫЙ ОБНОВИ ВНУТРИ МЕНЯ” (ПС. 50). І НА СУДІ БУДЕ ЩОСЬ СТРАШНЕ ТА ДИВОВИЖНЕ. СКАЖЕ ГОСПОДЬ: “НЕ ЗНАЮ ВАС” ТИМ, ЯКІ НЕ ТІЛЬКИ БУЛИ САМІ ВПЕВНЕНІ, ЩО БОЖІ, АЛЕ І В ОЧАХ УСІХ ЗДАВАЛИСЯ ТАКИМИ. ЩО Ж ЗАЛИШАЄТЬСЯ НАМ? ТІЛЬКИ ПРОСИТИ: “ИМИ ЖЕ ВЕСИ СУДЬБАМИ СПАСИ НАС, ГОСПОДИ”! САМ, ЯК ЗНАЄШ, ДАЙ СПАСИТЕЛЬНИЙ НАСТРІЙ СЕРЦЯ НАШОМУ!

Вас може зацікавити

Проповідь у п’ятницю першого тижня Великого посту

Редактор Головний

30 жовтня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Клірики Цуманського благочиння доставили гумдопомогу на Харківщину

Редактор Головний