7.2 C
Lutsk
Четвер, 18 Квітень, 2024
Всі новини Календар

10 вересня 2023 року – календар з повчанням

Прп. Мойсея Мурина (близько 400).

Прав. Анни пророчиці, дочки Фануїлевої, яка зустріла Господа Іісуса Христа у храмі Єрусалимському (I). Мц. Шушаніки, кн. Ранської (V) (Груз.). Собор преподобних отців Києво-Печерських, які в Дальніх печерах (прп. Феодосія) спочивають.

Знайдення мощей прп. Іова Почаївського (1659). Сщмч. Олексія протоієрея (1918); прмчч. Казанських: Сергія, Лаврентія, Серафима, Феодосія, Леонтія, Стефана, Георгія, Іларіона, Іоанна та Сергія (1918); сщмч. Олександра диякона (1918); сщмч. Миколая пресвітера (1931); сщмч. Василія пресвітера (1937).

Євангельські Читання

Утр.: – Мк. 16:9-20 (зач. 71). На літ.: – Ап.: 2Кор. 1:21-2:4 (зач. 170).; Прпп.: 2Кор. 4:6-15 (зач. 176). Єв.: Мф. 22:1-14 (зач. 89 – про званих на весілля).; Прпп.: Лк. 6:17-23 (зач. 24).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Цар влаштовує шлюбний бенкет для свого сина, посилає за покликаними раз, посилає двічі, не йдуть через житейські турботи: той зайнявся господарством, той торгівлею. Зроблено нове запрошення в інших колах, і шлюбна палата наповнилася учасниками. Між ними виявився один не одягнений по-весільному, і тому вигнаний.

 

Сенс притчі зрозумілий. Шлюбний бенкет – Царство Небесне; запрошення – проповідь Євангелія; ті, хто відмовився, – ті, хто зовсім не увірував; неодягнений у шлюбний одяг – той, хто увірував, але не жив у вірі. До якого розряду хто з нас належить, сам усякий розбери. Що ми покликані, це ясно, але чи віруючі? Адже можна бути і серед віруючих, під загальним їхнім ім’ям, без віри. Інший зовсім не думає про віру, немов немає її; інший дещо відає про неї і з неї і задоволений; інший криво тлумачить віру; інший зовсім вороже ставиться до неї, а всі значаться в колі християн, хоч у них зовсім нічого немає християнського.

 

Якщо ти віруєш, – розбери, чи узгоджуються з вірою почуття твої, справи твої, – вбрання душі, заради яких Бог бачить тебе по-весільному або не по-весільному одягненим. Можна знати віру добре і бути ревним у ній, а в житті бути рабом пристрастей, одягатися, тобто, в сороміцьке вбрання душі гріхолюбної. У таких на словах одне, а в серці інше; язиком: “Господи, Господи!”, а всередині: “я вибачаюсь, [не прийду]” (Лк. 14:19). Міркуйте ж про себе, чи у вірі ви і в шлюбному одязі чеснот, чи в сороміцьких лахміттях гріхів і пристрастей.

Вас може зацікавити

Не в пустельні місця, а в Божі храми кличе нас сьогодні за собою – роздуми в день пам’яті прп. Сергія Радонезького

Редактор Головний

Напередодні неділі 2-ої Великого посту архієпископ Нафанаїл звершив всенічну у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний

3 березня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний