21.4 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Календар

2 жовтня 2019 року – календар з повчанням

Седмиця 16-а після П’ятидесятниці. Глас 6.
День пісний .
Дозволяється їжа з олією

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМчч. ТрофимаСавватія і Доримедонта (276). Совершается служба со славословиемБлгвв. князів Феодора Смоленського (1299) і дітей його Давида (1321) і Константина, Ярославських чудотворців. Прп. Олексія Зосимовського (1928).

Мч. Зосими пустельника (IV). Блгв. вел. кн. Ігоря Чернігівського  і Київського (1147).

Сщмч. Константина і з ним двох мучеників (1918). Сщмч. Миколая пресвітера (1919). Сщмч. Константина (1937). Сщмч. Ніла пресвітера, прмц. Марії  (1938).

Євангельські Читання

Гал., 214 зач., VI, 2-10. Лк., 12 зач., IV, 1-15.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Диявол підходить зі спокусою до Боголюдини – хто де з людей буває від того вільний?

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Той, хто ходить з волі лукавого; він не відчуває нападів, а тільки направлений буває все на більше і більше зло; якщо ж скоро хто почне приходити до тями і думати про те, щоб розпочати нове життя з волі Божої, відразу ж іде в дію все сатанинське: хто з чим поспішає, що розсіяти добрі думки і починання того, хто кається.

 

Не встигнуть відхилити, – стараються завадити доброму покаянню та сповіді; тут не встигнуть, – схитрують, щоб посіяти насіння серед плодів покаяння і трудів в очищення серця; не встигнуть зла вселити, – намагаються добро покривити, і так до кінця життя.

 

Навіть померти спокійно не дають; і після смерті ганяються за душею, поки не мине вона повітряні простори, де вони витають і утримують свої кубла.

 

“Як же, – адже це  безрадісно та страшно!” Для вірянина нічого тут немає страшного, тому що біси тільки клопочуть біля богобоязного, а сили ніякої не мають. Той, хто тверезо молиться, стріли з себе на них пускає, і вони далеко тримаються від нього, не насмілюючись підступити та боячись можливої поразки.

Якщо ж мають успіх у чомусь, то тільки через наші помилки. Послабимо свою увагу чи дозволимо собі захопитися привидами їх, – вони тут як тут, і почнуть турбувати сміливіше. Не встигнеш вчасно прийти до тями – закрутять, а оговтається душа, знову відскачуть, і здалеку будуть підглядати, чи не можна знову якось підійти.
Тому пильнуйте та моліться, і вороги нічого тобі не зроблять.

Вас може зацікавити

15 листопада 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

17 червня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

24 березня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний