16.9 C
Lutsk
Середа, 22 Травень, 2024
Всі новини Календар

2 вересня 2023 року – календар з повчанням

Cедмиця 13 після П’ятидесятниці. Посту немає.
Прор. Самуїла (ХI ст. до Р. Х.). Мчч. Севіра та Мемнона і з ними 37-ми мучеників (304). Сщмчч. Олександра Малиновського, Льва Єршова, Володимира Четверин пресвітерів (1918); сщмч. Миколая Бірюкова пресвітера (1919). Знайдення мощей сщмч. Гермогена (Долганьова), єп. Тобольського (2005).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: 1Кор. 2:6-9 (зач. 126) Єв.: Мф. 22:15-22 (зач. 90).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Віддавайте кесареве кесареві, а Боже Богові” (Мф. 22:21); віддай кожному своє. Звідси закон: не однією стороною догоджай Богові, а всякою, якою догоджати можеш і мусиш; усяку силу свою і всякий спосіб свій спрямовуй на служіння Богові. Сказавши: “віддавай кесареве кесареві”, Господь показав, що таке діяння угодне Йому. Якщо під кесаревим будеш розуміти всі загалом порядки земного життя, необхідні й істотні, а під Божими – всі порядки Богом заснованої Церкви, то звідси вийде, що всі шляхи життя нашого переповнені способами до спасіння.

 

Слухай тільки і встигай усім користуватися й усюди діяти згідно з Божою волею, так як хоче від тебе Бог, – спасіння в тебе під руками. Можеш так влаштуватися, що що не крок, то справа угодна Богові, а отже, крок до спасіння, бо шлях спасіння є хода шляхом волі Божої. Ходи в присутності Божій, слухай, міркуй і, не шкодуючи себе, приступай негайно до справи, на яку вкаже тобі в ту пору совість.

Вас може зацікавити

Митр. Антоній (Паканич) розповів про духовний зміст Хрещення Господнього

Редактор Головний

Єпископ Афанасій взяв участь у марші захисників України в Луцьку. ФОТО

Редактор Головний

З нагоди 110-річчя храму єпископ Афанасій звершив богослужіння у селищі Локачі. ФОТО

Редактор Головний