17.8 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Всі новини Календар

9 травня 2021 року – календар з повчанням

Антипасха. Неділя 2-а після Пасхи, апостола ФомиГлас 1.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСщмч. Василія, єп. Амасійського (бл. 323). Совершается служба со славословиемСвт. Стефана, єп. Великопермського (1396).

Прав. Глафіри діви (322). Прп. Іоанникія Девиченського (XIII) (Серб.).

Сщмч. Іоанна пресвітера та чад його мчч. Миколая та Петра (1918). Собор новомучеників Ізюмських (перехідне святкування в суботу 3-ої седмиці після Пасхи).

День. Перемоги. Поминання спочилих воїнів.

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 1-е, Мф., 116 зач., XXVIII, 16-20. Літ. – Діян., 14 зач., V, 12-20. Ін., 65 зач., XX, 19-31.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“ГОСПОДЬ МІЙ І БОГ МІЙ!” КАЗАВ СВ. АПОСТОЛ ФОМА. ЧИ ВІДЧУВАЄТЕ, З ЯКОЮ СИЛОЮ ВХОПИВСЯ ВІН ЗА ГОСПОДА І ЯК МІЦНО ТРИМАЄ ЙОГО? НЕ МІЦНІШЕ ТРИМАЄ ПОТОПЕЛЬНИК ДОСКУ, НА ЯКІЙ ВІН СПОДІВАЮТЬСЯ БУТИ ВРЯТОВАНИМ ВІД УТОПЛЕННЯ. ДОДАМО, ЩО ХТО НЕМАЄ ТАКИМ ГОСПОДА ДЛЯ СЕБЕ І СЕБЕ У ВІДНОШЕННІ ДО ГОСПОДА, ТОЙ ЩЕ НЕ ВІРУЄ У ГОСПОДА, ЯК НАЛЕЖИТЬ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

МИ ГОВОРИМО: “ГОСПОДЬ СПАСИТЕЛЬ”, РОЗУМІЮЧИ, ЩО ВІН – СПАСИТЕЛЬ УСІХ, А ЦЕЙ ГОВОРИТЬ: “ГОСПОДЬ СПАСИТЕЛЬ МІЙ”. ХТО ГОВОРИТЬ: “МІЙ СПАСИТЕЛЬ”, ТОЙ ВІДЧУВАЄ СВОЄ СПАСІННЯ, ЩО ВИХОДИТЬ ВІД НЬОГО. ВІДЧУТТЯ СПАСІННЯ ПОДІБНЕ ВІДЧУТТЮ ЗГУБИ, З ЯКОЇ ВИТЯГНУВ СПАСЕННОГО СПАСАЮЧИЙ. ПОЧУТТЯ ЗГУБИ ЖИТТЄЛЮБНОЇ ЗА СВОЄЮ ПРИРОДОЮ ЛЮДИНИ, ЯКА ЗНАЄ, ЩО НЕ МОЖЕ ВОНА САМА СЕБЕ ВРЯТУВАТИ, ЗМУШУЄ ШУКАТИ СПАСИТЕЛЯ. КОЛИ ЗНАЙДЕ ЙОГО І ВІДЧУЄ СИЛУ СПАСІННЯ, ЯКА ВИХОДИТЬ ВІД НЬОГО, ХАПАЄТЬСЯ ЗА НЬОГО МІЦНО ТА ВІДІРВАТИСЯ ВІД НЬОГО НЕ ЗАХОЧЕ ХОЧА БИ ПОЗБАВЛЯЛИ ЙОГО ЗА ТЕ САМОГО ЖИТТЯ.

 

ТАКОГО РОДУ ПОДІЇ У ДУХОВНОМУ ЖИТТІ ХРИСТИЯНИНА НЕ УЯВЛЯЮТЬСЯ ТІЛЬКИ РОЗУМОМ, А ПЕРЕЖИВАЮТЬСЯ САМОЮ СПРАВОЮ. ПОТІМ, ЯК ВІРА ЙОГО, ТАК З З’ЄДНАННЯ З ХРИСТОМ, СТАЮТЬСЯ МІЦНИМИ, ЯК ЖИТТЯ ТА СМЕРТЬ. ТАКИЙ ТІЛЬКИ ЩИРО КАЖЕ: “ХТО МЕНЕ РОЗЛУЧИТЬ!”

Вас може зацікавити

5 червня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Благодать Божої Матері перебуває над усім православним світом: Проповідь у день свята Покладення чесного пояса Пресвятої Богородиці

Редактор Головний

Проповідь у день свята Входу Господнього в Єрусалим

Редактор Головний