30.5 C
Lutsk
Середа, 17 Липень, 2024
Всі новини Календар

2 серпня 2022 року – календар з повчанням

Святого славного пророка Iлії (IХ ст. до Р. Х.).

Прп. Авраамія Галицького, Чухломського (1375). Знайдення мощей прмч. Афанасія Брестського (1649). Сщмч. Константина пресвітера (1918); сщмчч. Олександра, Георгія, Іоанна, Сергія і Феодора пресвітерів, прмчч. Тихона, Георгія, Косми і мчч. Євфимія і Петра (1930); сщмч. Олексія пресвітера (1938); прмч. Феодора (1941).

Чухломської, або Галичської (1350), Оршанської (1631) та Абалацької («Знамення») (1637) ікон Божої Матері.

Євангельські Читання

Утр. – Лк., 14 зач., IV, 22-30. Літ. – Прор.: Як., 57 зач., V, 10-20. Лк., 14 зач., IV, 22-30.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“ПОБЕРЕЖІТЬСЯ ЗАКВАСКИ ФАРИСЕЙСЬКОЇ, ЯКА Є ЛИЦЕМІРСТВОМ”. ПРИМІТНА РИСА ЛИЦЕМІРСТВА – РОБИТИ ВСЕ НАПОКАЗ. ДІЯТИ НА ОЧАХ В ІНШИХ ЩЕ НЕ Є ЛИЦЕМІРСТВОМ, ТОМУ ЩО БІЛЬША ЧАСТИНА ОБОВ’ЯЗКОВИХ ДЛЯ НАС СПРАВ І ПОВИННА БУТИ ЗДІЙСНЕНА ДЛЯ ЛЮДЕЙ, ВІДПОВІДНО, СЕРЕД НИХ ТА НА ОЧАХ У НИХ.

 

ХОЧА І КРАЩЕ ЧИНЯТЬ ТІ, ХТО УМУДРЯЄТЬСЯ ВСЕ РОБИТИ ТАЄМНО, АЛЕ НЕ ЗАВЖДИ ЦЕ МОЖЛИВО; ТОМУ-ТО ТИМ, ХТО ДІЄ НА ВИДУ, НЕ МОЖНА ВІДРАЗУ Ж ДОКОРЯТИ У БАЖАННІ ТІЛЬКИ БУТИ ВИДНИМИ АБО ДІЯТИ НАПОКАЗ. У НИХ МОЖЕ БУТИ ЩИРЕ БАЖАННЯ РОБИТИ ДОБРО, А ПОКАЗОВІСТЬ Є НЕОБХІДНОЮ УМОВОЮ, ЯКА СУПРОВОДЖУЄ СПРАВИ, ЩО ЗДІЙСНЮЮТЬСЯ ЗОВНІШНЬО.

 

ЛИЦЕМІРСТВО ПОЧИНАЄТЬСЯ З ТОГО МОМЕНТУ, КОЛИ З’ЯВЛЯЄТЬСЯ БАЖАННЯ НЕ ДОБРО РОБИТИ, А ПОКАЗАТИ ТІЛЬКИ СЕБЕ ТАКИМ, ЩО РОБИТЬ ДОБРО. І ЦЕ ЗНОВУ Ж НЕ ЗАВЖДИ БУВАЄ ЗЛОЧИННИМ, ТОМУ ЩО МОЖЕ БУТИ ТІЛЬКИ ХВИЛИННИМ НАБІГОМ ПОМИСЛІВ, ЯКІ ВІДРАЗУ Ж БУВАЮТЬ ПОМІЧЕНИМИ ТА ПРОГАНЯЮТЬСЯ.

 

АЛЕ КОЛИ МАТИМЕТЬСЯ НА УВАЗІ ВСТАНОВИТИ ЗА СОБОЮ РЕПУТАЦІЮ ТАКОГО, ХТО РОБИТЬ ДОБРО, ТО ТУТ УЖЕ ЛИЦЕМІРСТВО, ЯКЕ ГЛИБОКО ВХОДИТЬ У СЕРЦЕ. КОЛИ Ж ДО ВСЬОГО ЦЬОГО ПРИЄДНАЄТЬСЯ ЩЕ ПРИХОВАНА ЦІЛЬ КОРИСТУВАТИСЯ І ВИГОДАМИ ПОДІБНОЇ РЕПУТАЦІЇ, ТО ТУТ ВЖЕ ЛИЦЕМІРСТВО У ВСІЙ СВОЇЙ СИЛІ.

 

ДИВИСЯ Ж КОЖЕН, ЧОГО ВИМАГАЄ ГОСПОДЬ, КОЛИ ЗАПОВІДУЄ “БЕРЕГТИСЯ ЗАКВАСКИ ФАРИСЕЙСЬКОЇ”. РОБИ ДОБРО ЗА БАЖАННЯМ ІНШИМ ЛЮДЯМ, ЗА УСВІДОМЛЕННЯМ НА ТЕ ВОЛІ БОЖОЇ, У СЛАВУ БОЖУ, А ПРО ТЕ, ЯК ПОГЛЯНУТЬ НА ТЕ ЛЮДИ, НЕ ТУРБУЙСЯ – ТА УНИКНЕШ ЛИЦЕМІРСТВА.

Вас може зацікавити

Святкова всенічна напередодні престольного свята храму Волинської духовної семінарії

Редактор Головний

Війна – це великий гріх перед Богом, – Блаженніший Митрополит Онуфрій

Редактор Головний

Клірика єпархії нагородили відзнакою волинської бригади

Редактор Головний