17.9 C
Lutsk
Вівторок, 3 Жовтень, 2023
Відео Всі новини Основи православ'я

Чому запізнення на проскомідію є неприпустимим

Для священнослужителів і мирян проскомідія має бути сповнена духовною глибиною та усвідомленням Жертви Господа заради нас.

Ієромонах Афанасій (Стрельцов) розповів про особливий сенс тропаря «Викупив Ти нас від прокляття закону…» і про п’ять просфор для звершення Літургії – як згадку про євангельське чудо множення хлібів. У черговому випуску проекту «Таємниці богослужіння», опублікованому на офіційному YouTube-каналі УПЦ, він нагадав, що присутність мирян на цій частині богослужіння має особливе значення.

«У Святому Письмі зазначається, що Кров Іісуса Христа очищає нас від будь-якого гріха, і священик молиться, щоб Господь змив усі наші гріхи. Важливо бути на приношенні, щоб здійснити цю молитву, щоб священик прийняв твої дари. Тому що наприкінці це приношення він опустить у Кров Христову, яка спасає кожного з нас», – розповів о. Афанасій.

Він наголосив на «надзвичайній атмосфері», відчутті Божої присутності на проскомідії.

«Усвідомлення того, що Господь цієї миті є поруч із нами. Саме це змушує нас мислити зовсім іншими категоріями, відриватися від земної суєти і прагнути всією душею до Нього», – наголосив священик.

Вас може зацікавити

21 лютого 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Великий піст: про його сенс і плоди

Редактор Головний

28 квітня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний