19.3 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Волинська єпархія Новини Фото

Єпископ Афанасій очолив всенічне бдіння напередодні престольного свята Пантелеймонівського храму Луцька

8 серпня 2021 року, напередодні вшанування свята великомученика і цілителя Пантелеймона, вікарій єпархії єпископ Камінь-Каширський Афанасій очолив всенічне бдіння у Свято-Пантелеймонівському храмі Луцька.

Його Преосвященству співслужили архімандрит Аліпій (Сапіга), архімандрит Феофан (Кирилюк) отці благочинні та священнослужителі з інших приходів єпархії.

Також ми писали: Покровитель лікарів і цілитель хворих. Святий великомученик Пантелеймон

Невеличка церква на честь великомученика і цілителя Пантелеймона, яка розташована біля Свято-Покровського кафедрального храму, вже традиційно зібрала чимало вірян, які не вмістились всередині.

Пошанування святого великомученика і цілителя Пантелеімона у Луцьку має давню благочестиву традицію. Із історичних джерел відомо, що у 1378 – 1379 роках великий Волинський князь Дмитрій-Любарт здійснив поїздку до столиці Візантії – Константинополя, звідки привіз, як дар для Волинської землі, часточку Чесного Животворчого Хреста Господнього. Привіз князь до Лучеська і часточку мощей святого великомученика і цілителя Пантелеімона, подаровані болгарськими священнослужителями Цамвлаками – родиною митрополита Київського і всієї Русі Кипріана. Святий Пантелеімон також шанувався як духовний покровитель зачинателя династії волинської гілки князів Мономаховичів – Ізяслава  (Пантелеімона) Мстиславовича, та луцького князя Мстислава Даниловича, який збудував на честь великомученика і цілителя Пантелеімона в прилуцькому селі Гнідава церкву.

А вже майже 15 років поблизу Свято-Покровського кафедрального храму діє Свято-Пантелеімонівська церква. Збудована у візантійському стилі, вона є окрасою усього архітектурного комплексу кафедрального храму Волинської єпархії. Тут, у недільні і святкові дні відбувається Божественна Літургія, богослужіння прикрашає спів місцевого молодіжного хору «Уміленіє», який вже полюбився віруючим людям майстерним виконанням церковних піснеспівів.  Звершуються тут і церковні треби, особливо Таїнства Хрещення і Миропопомазання, а також Таїнство Шлюбу.

Вас може зацікавити

У благочиннях Волинської єпархії звершили літургії та молебні за Україну. ФОТО

Редактор Головний

Митрополит Антоній розповів про особистий хресний шлях кожного християнина

Редактор Головний

Свято-Володимирська громада с. Веснянка урочисто відзначила престольне свято

Редактор Головний