8 серпня 2021 року, напередодні вшанування свята великомученика і цілителя Пантелеймона, вікарій єпархії єпископ Камінь-Каширський Афанасій очолив всенічне бдіння у Свято-Пантелеймонівському храмі Луцька.
Його Преосвященству співслужили архімандрит Аліпій (Сапіга), архімандрит Феофан (Кирилюк) отці благочинні та священнослужителі з інших приходів єпархії.
Також ми писали: Покровитель лікарів і цілитель хворих. Святий великомученик Пантелеймон
Невеличка церква на честь великомученика і цілителя Пантелеймона, яка розташована біля Свято-Покровського кафедрального храму, вже традиційно зібрала чимало вірян, які не вмістились всередині.
Пошанування святого великомученика і цілителя Пантелеімона у Луцьку має давню благочестиву традицію. Із історичних джерел відомо, що у 1378 – 1379 роках великий Волинський князь Дмитрій-Любарт здійснив поїздку до столиці Візантії – Константинополя, звідки привіз, як дар для Волинської землі, часточку Чесного Животворчого Хреста Господнього. Привіз князь до Лучеська і часточку мощей святого великомученика і цілителя Пантелеімона, подаровані болгарськими священнослужителями Цамвлаками – родиною митрополита Київського і всієї Русі Кипріана. Святий Пантелеімон також шанувався як духовний покровитель зачинателя династії волинської гілки князів Мономаховичів – Ізяслава (Пантелеімона) Мстиславовича, та луцького князя Мстислава Даниловича, який збудував на честь великомученика і цілителя Пантелеімона в прилуцькому селі Гнідава церкву.
А вже майже 15 років поблизу Свято-Покровського кафедрального храму діє Свято-Пантелеімонівська церква. Збудована у візантійському стилі, вона є окрасою усього архітектурного комплексу кафедрального храму Волинської єпархії. Тут, у недільні і святкові дні відбувається Божественна Літургія, богослужіння прикрашає спів місцевого молодіжного хору «Уміленіє», який вже полюбився віруючим людям майстерним виконанням церковних піснеспівів. Звершуються тут і церковні треби, особливо Таїнства Хрещення і Миропопомазання, а також Таїнство Шлюбу.