13.5 C
Lutsk
Четвер, 13 Червень, 2024
Календар

2 квітня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 3-я Великого посту. Глас 1.
Великий піст.
Монастирський устав: cухоядіння (хліб, овочі, фрукти).

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрпп. ІоаннаСергіяПатрикія та інших, в обителі св. Савви вбитих (796).

Мц. Фотини (Світлани) самарянині, її синів мчч. Віктора, нареченного Фотином, та Іосії; мцц. АнатоліїФотоФотидиПараскевиКиріакіїДомніни та мч. Севастіана (бл. 66). Мцц. ОлександриКлавдіїЄвфрасіїМатрониІуліаніїЄвфимії та Феодосії (310). Свт. Никити, спов., архієп. Аполлоніадського (IX). Прп. Євфросина Синозерського, Новгородського (1612).

Сщмч. Володимира пресвітера (1918). Сщмч. Василія диякона (1938)

Євангельські Читання

На 6-му часі: Іс. XIII, 2-13. На веч.: Бут. VIII, 4-21. Притч. X, 31 – XI, 12.

Літургія Передосвячених Дарів.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен  день року

“БЕЗБОЖНИЙ ПАДАЄ ЧЕРЕЗ БЕЗБОЖНІСТЬ СВОЮ” (ПРИТ. 11,5). БЕЗБОЖНІСТЬ – ЦЕ НЕПРАВИЛЬНЕ СТАВЛЕННЯ ДО БОГА АБО ПОВНЕ БОГОЗАБУТТЯ, ДО ЯКОГО НАЛЕЖИТЬ НЕВІР’Я У БУТТЯ БОГА ТА ЙОГО ПРОМИСЕЛ У ВСЬОМУ ЖИВОМУ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ІНШІ ДУШІ, БУДУЧИ ПІД СИЛЬНИМ НАТИСКОМ НЕЧЕСТИВИХ ДУМОК, БАЖАЮЧИ ПОКАЗУВАТИ СОБОЮ СПРАВНІ ОСОБИСТОСТІ, ВИРІШУЮТЬ ТАК: БУДУ ПРАВДИВИМ, ЧЕСНИМ ТА ГУМАННИМ, НЕ ЗАЙМАЮЧИ СЕБЕ ТИМ, ЧИ Є ХТО ВИЩЕ ЗА МЕНЕ, ЯКИЙ НАГЛЯДАЄ, ЗОБОВ’ЯЗУЄ ДО ЧОГОСЬ ТА ВИМАГАЄ ДОПОВІДІ. І ЩО Ж? НЕ БУВАЄ НА НИХ БЛАГОСЛОВІННЯ БОЖОГО, І СПРАВА ЇХНЯ НЕ ЙДЕ.

 

СОВІСТЬ ЩОДЕННО НАГАДУЄ ЇМ ПРО СПРАВИ АБО НЕПРАВДИ, АБО НЕЧЕСНОСТІ, АБО НЕГУМАННОСТІ. ТІЛЬКИ ПЕРЕД ЛЮДЬМИ ВСТИГАЮТЬ ВОНИ ПОКАЗАТИ СЕБЕ ПРАВЕДНИМИ, ОПРАВДОВУЮЧИ СЕБЕ, ДЕ ПОТРІБНО ВІДГРИЗАЮТЬСЯ ТА КРИВОТЛУМАЧАТЬ ФАКТИ.

 

ХТО Ж ДОБРОСОВІСНИЙ ЗСЕРЕДИНИ, ТОМУ НІЧИМ СЕБЕ ВИПРАВДОВУВАТИ. НЕУВАЖНІ ДО СЕБЕ ПРОПУСКАЮТЬ ПОВЗ І ЦЕЙ ВНУТРІШНІЙ НАСТРІЙ, УВАЖНІ СПРАВЛЯЮТЬСЯ З ЦИМ ПЕВНИМ ЧИНОМ. О, КОЛИ Б ХТО-НЕБУДЬ З НИХ ДОБРОСОВІСНО ПОГЛЯНУВ НА ЦЕЙ РОЗЛАД І РОЗІБРАВ, ЗВІДКИ ВІН ТА ЯК ЙОГО ВЛАДНАТИ! ВІН ВЛАДНАВ БИ ПОТІМ І САМ СЕБЕ, І ПОДБАВ БИ ПРО ТЕ, ЩОБ Й ІНШИХ НАПРАВИТИ НА ДОБРИЙ ЛАД.

Вас може зацікавити

29 серпня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

27 серпня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

11 грудня 2022 року – православний календар

Редактор Головний