3.9 C
Lutsk
Середа, 28 Лютий, 2024
Календар

25 грудня 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 29-а після П’ятидесятниці. Глас 3.
Різдвяний піст.
Дозволяється риба.

Совершается служба на шестьСвт. Спиридона, єп. Триміфунтського, чудотворця (бл. 348).

Сщмч. Олександра, єп. Єрусалимського (251). Мч. Разумника (Синезія) (270-275). Прп. Ферапонта Монзенського (XVI).

Євангельські Читання

Утр. – Мф., 36 зач., X, 16-22. Літ. – Мчч.: Єф., 233 зач., VI, 10-17. Лк., 106 зач., XXI, 12-19. Ряд.: Єф., 220 зач. (від полу́), II, 11-13. Лк., 72 зач., XIII, 18-29.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

УВІЙШОВ САТАНА В ІУДУ ТА НАВЧИВ ЙОГО, ЯК ЗРАДИТИ ГОСПОДА: ТОЙ ПОГОДИВСЯ І ЗРАДИВ. УВІЙШОВ САТАНА ТОМУ, ЩО ВІДЧИНЕНІ БУЛИ ДЛЯ НЬОГО ДВЕРІ. ВНУТРІШНЄ НАШЕ ЗАВЖДИ ЗАКРИТЕ; САМ ГОСПОДЬ СТОЇТЬ ЗЗОВНІ ТА СТУКАЄ, ЩОБ ВІДКРИТИ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ЧИМ ЖЕ ВОНО ВІДКРИВАЄТЬСЯ? СПІВЧУТТЯМ, НАЛАШТУВАННЯМ, ЗГОДОЮ. У КОГО ВСЕ ЦЕ ХИЛИТЬСЯ НА СТОРОНУ САТАНИ, В ТОГО ВІН І ВХОДИТЬ; У КОГО Ж НАВПАКИ – ВСЕ ЦЕ ХИЛИТЬСЯ У СТОРОНУ ГОСПОДА, У ТОГО ВХОДИТЬ ГОСПОДЬ. ЩО ВХОДИТЬ САТАНА, А НЕ ГОСПОДЬ, У ЦЬОМУ ВИННА САМА ЛЮДИНА.

 

НЕ ДОПУСКАЙ САТАНІ УГОДНИХ ДУМОК, НЕ СПІВЧУВАЙ НИМ, НЕ НАЛАШТОВУЙСЯ ЗА НАВІЮВАННЯМ ЇХ І НЕ ПОГОДЖУЙСЯ НА НИХ, – САТАНА ПОХОДИТЬ, ПОХОДИТЬ ПОБЛИЗУ ТА Й ВІДІЙДЕ: ЙОМУ Ж НІ НАД КИМ ВЛАДИ НЕ ДАНО. ЯКЩО Ж ЗАВОЛОДІЄ ВІН КИМОСЬ, ТО ТІЛЬКИ ТОМУ, ЩО ТОЙ САМ СЕБЕ ВІДДАЄ ДО НЬОГО У РАБСТВО. ПОЧАТКОМ ВСЬОМУ ЗЛУ Є НАШІ ДУМКИ. НЕ ДОПУСКАЙ ПОГАНИХ ДУМОК ТА НАЗАВЖДИ ЗАКРИЄШ ДВЕРІ ДУШІ ТВОЄЇ ДЛЯ САТАНИ.

 

А ЩО ДУМКИ ПРИХОДЯТЬ НЕДОБРІ – ЩО Ж ТУТ ПОРОБИШ; БЕЗ НИХ НІКОГО НЕМАЄ НА СВІТІ, І ГРІХА ТУТ НЕМАЄ НІЯКОГО. ПРОЖЕНИ ЇХ І ВСЬОМУ КІНЕЦЬ; ЗНОВУ ПРИЙДУТЬ, ЗНОВУ ПРОЖЕНИ – І ТАК ВСЕ ЖИТТЯ. КОЛИ Ж ПРИЙМЕШ ДУМКИ ТА ПОЧНЕШ НИМИ ЗАЙМАТИСЯ, ТО НЕ ДИВНО, ЩО І СПІВЧУТТЯ ДО НИХ З’ЯВИТЬСЯ; ТОДІ ВОНИ СТАНУТЬ ЩЕ БІЛЬШ НЕВІДСТУПНИМИ. ЗА СПІВЧУТТЯМ ПІДУТЬ ПОГАНІ НАМІРИ ТО НА ТІ, ТО НА ІНШІ НЕДОБРІ СПРАВИ.

 

НЕВИЗНАЧНІ НАМІРИ ВИЗНАЧАЮТЬСЯ ПОТІМ НАЛАШТУВАННЯМ ДО ОДНОГО ЧОГОСЬ; ПОЧИНАЄТЬСЯ ВИБІР, ЗГОДА ТА РІШУЧІСТЬ – ОСЬ І ГРІХ ВСЕРЕДИНІ! ДВЕРІ СЕРЦЯ ВІДКРИТІ НАВСТІЖ. ЯК ТІЛЬКИ ЗГОДА НАЛАШТУЄТЬСЯ, ВСКАКУЄ ВСЕРЕДИНУ САТАНА І ПОЧИНАЄ ТИРАНСТВУВАТИ. ТОДІ БІДНА ДУША, ЯК НЕВІЛЬНИК, БУВАЄ ГОНИМОЮ ТА ВТОМЛИВОЮ ВІД ЗДІЙСНЕННЯ НЕПОТРІБНИХ СПРАВ. НЕ ДОПУСТИ Ж ВОНА ПОГАНИХ ДУМОК – НІЧОГО БИ ТАКОГО НЕ БУЛО.

Вас може зацікавити

24 липня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

20 жовтня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

12 серпня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний