Неділя 8-а після Пасхи. Глас 7. |
Посту немає.
|
День Святої Трійці. П’ятидесятниця.
Сщмч. Феодота Анкірського (303).
Прав. Павла Таганрогзького (прославлення 1999).
Мцц. Калерії (Валерії), Киріакії та Марії в Кесарії Палестинській (284-305). Сщмч. Маркеліна, папи Римського, і мчч. Клавдія, Киріна і Антоніна (304). Сщмч. Маркела, папи Римського, мчч. Сисинія і Киріака дияконів, Смарагда, Ларгія, Апроніана, Сатурнина, Папія і Мавра воїнів і Крискентіана, мцц. Пріскилли, Лукини і Артемії царівни (304-310).
Сщмч. Андроника, архієп. Пермського (1918). Сщмч. Олександра, Валентина, Веніаміна, Віктора, Олександра, Павла, Володимира, Ігнатия, Михаїла, Миколая, Павла, Миколая, Миколая пресвітерів і мч. Олександра (1918). Сщмч. Петра пресвітера (1919). Собор Іваново-Вознесенських святих.
Євангельські Читання
Утр. – Ін., 65 зач., XX, 19-23. Літ. – Діян., 3 зач., II, 1-11. Ін., 27 зач., VII, 37-52; VIII, 12.
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
Звершилась ікономія нашого спасіння! Дії всіх Лиць Пресвятої Трійці у цій справі від нині вступили у силу. Чому бути благоволив Бог-Отець, що здійснив у Собі Син Божий, те присвоїти віруючим зійшов нині Дух Святий. Бо спасіння наше “із передбачення Бога Отця, посвяченням Духа, на покору й окроплення кров’ю Ісуса Христа” (1 Пет. 1, 2). Того заради і “хрестимося во ім’я Отця і Сина і Святого Духа”, обіцяючи “виконувати все, що Я повелів вам” (Мф. 28, 19-20).
Ті, хто не сповідує Пресвятої Трійці, не можуть мати участі в спасительних діях Лиць Її і, відповідно, отримати спасіння. Слава Отцю і Сину і Святому Духу, Трійці єдиносушній та нероздільній, що передала нам сповідування про Себе! “Отче Вседержителю, Слове и Душе, треми соединяемое во Ипостасех естество пресущественно, и пребожественно, в Тебя крестились, и Тебя благословим во все веки”.