20.3 C
Lutsk
Понеділок, 15 Липень, 2024
Календар

18 травня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 3-а після Пасхи. Глас 2.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомВмц. Ірини (I-II).

Прп. Варлаама Серпуховського (1377). Знайдення мощей прп. Якова Залізноборовського(1422). Прмч. Єфрема Нового (1426) (Конст.).

Ікони Божої Матері “Невипивана Чаша” (1878).

Євангельські Читання

Діян., 18 зач., VIII, 5-17. Ін., 20 зач., VI, 27-33.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“УВІРУВАВ І САМ СИМОН ТА, ОХРЕСТИВШИСЬ, НЕ ВІДХОДИВ ВІД ФИЛИПА”. І ВІРУВАВ І ХРЕСТИВСЯ, А НІЧОГО НЕ ВИЙШЛО З НЬОГО. СЛІД ДУМАТИ, ЩО У ЙОГО ВІРІ БУЛО ЩОСЬ НЕ ТАК, ЯК МАЄ БУТИ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

ВІРА ЩИРА – ЗАПЕРЕЧЕННЯ СВОГО РОЗУМУ. ТРЕБА РОЗУМ ОГОЛИТИ ТА ЯК ЧИСТУ ДОШКУ ВІДДАВАТИ СЕБЕ ВІРІ, ЩОБ ВОНА НАКРЕСЛИЛА СЕБЕ НА НІЙ ЯК Є, БЕЗ ВСЯКОГО ДОМІШКУ СТОРОННІХ РЕЧЕЙ ТА ПОЛОЖЕНЬ. КОЛИ В РОЗУМІ ЗАЛИШАЮТЬСЯ СВОЇ ПОЛОЖЕННЯ, ТОДІ, ПІСЛЯ НАПИСАННЯ НА НЬОМУ ОСНОВ ВІРИ, ВИЯВЛЯЄТЬСЯ У НЬОМУ СУМІШ ПОЛОЖЕНЬ: СВІДОМІСТЬ БУДЕ ПЛУТАТИСЯ, БЛУКАЮЧИ МІЖ ДІЯМИ ВІРИ ТА МУДРУВАННЯМИ РОЗУМУ.

 

ТАКИМ І БУВ СИМОН – ОБРАЗ ДЛЯ ВСІХ ЄРЕТИКІВ; ТАКИМИ Є І ВСІ, ХТО ЗІ СВОЇМИ МУДРУВАННЯМИ ВСТУПАЮТЬ У ВІРУ, ЯК РАНІШЕ, ТАК І ТЕПЕР. ВОНИ ПЛУТАЮТЬСЯ У ВІРІ, І НІЧОГО З НИХ НЕ ВИХОДИТЬ, ОКРІМ ШКОДИ; ДЛЯ СЕБЕ – КОЛИ ВОНИ ЗАЛИШАЮТЬСЯ БЕЗМОВНИМИ, ДЛЯ ІНШИХ – КОЛИ НЕ УТРИМУЄТЬСЯ У НИХ ОДНИХ ЦЯ ПЛУТАНИНА, А ПРОРИВАЄТЬСЯ НАЗОВНІ, ЧЕРЕЗ ЇХ БАЖАННЯ БУТИ ВЧИТЕЛЯМИ.

 

 

ЗВІДСИ ЗАВЖДИ ВИХОДИТЬ ПАРТІЯ ЛИЦЬ БІЛЬШ ТА МЕНШ ПОГРІШНИХ У ВІРІ, З НЕЩАСЛИВОЮ ВПЕВНЕНІСТЮ В НЕПОГРІШНОСТІ ТА ТЯЖКИМ ПОЗИВОМ УСІХ ПЕРЕРОБИТИ НА СВІЙ ЛАД.

Вас може зацікавити

У Неділю про митаря і фарисея Архіпастир очолив Божественну літургію у кафедральному соборі

Редактор Головний

30 вересня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

30 березня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний