16.9 C
Lutsk
Середа, 22 Травень, 2024
Всі новини Календар

19 листопада 2023 року – календар з повчанням

Неділя 24 після П’ятидесятниці.                                                         Посту немає.


Свт. Павла, патр. Константинопольського, спов. (350). Мцц. Текуси, Олександри, Полактії, Клавдії, Євфросинії, Афанасії та Матрони (III). Прп. Луки Тавроменійського (близько 800–820). Прп. Варлаама Хутинського (1192). Прп. Луки, економа Печерського, в Ближніх печерах (XIII). Свт. Германа, архієп. Казанського (1567). Прп. Варлаама Керетського (ХVI). Сщмчч. Никити (Делекторського), єп. Орєхово-Зуєвського, Анатолія Бержицького, Арсенія Троїцького, Миколая Дворицького, Миколая Протасова, Константина Любомудрова пресвітерів, прмчч. Варлаама (Нікольського), Гавриїла (Владимирова), Гавриїла (Гура), прмцц. Ніни (Шувалової) і Серафими (Горшкової) (1937); сщмч. Василія Крилова пресвітера (1938).


Євангельські Читання

Утр.: – Мк. 16:1-8 (зач. 70). На літ.: – Ап.: Еф. 2:14-22 (зач. 221).; Свт.: Євр. 8:3-6 (зач. 318 від полу). Єв.: Лк. 8:41-56 (зач. 39 – про воскрешення доньки Іаїра та зцілення кровоточивої).; Свт.: Лк. 12:8-12 (зач. 64).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Іаїр голосно, при всіх впавши до ніг Спасителя, благав Господа про зцілення дочки своєї, і був почутий. Господь, нічого не сказавши, негайно встав і пішов до нього. На шляху до Іаїра зцілилася кровоточива жінка, звісно, теж не без молитви з її боку, хоч вона й не благала словом і не падала ниць до ніг Господніх: у неї була сердечна молитва віри. Господь почув її і дав зцілення. Тут все відбувалося потаємно. Кровоточива серцем звернулася до Господа; Господь чув цей крик серця і задовольнив прохання. У цієї жінки і в Іаїра молитва, по суті, однакова, хоча й можна розрізняти в них деякі ступені. Такі-то молитви, сповнені віри, надії і відданості ніколи не бувають не почуті. Кажуть іноді: “молюся, молюся, а молитва моя все-таки не чується”.

 

Але потрудися зійти в міру молитви невідмовної, ти і побачиш, чому вона не почута. Якщо ти будеш у молитовному положенні, як Іаїр, або в простому звичайному, як усі оточуючі, подібно до кровоточивої, коли зрушиться у серці твоєму справжня молитва, вона, безсумнівно, ввійде до Господа і прихилить Його на милість. Уся справа в тому, як дійти до такої молитви. Трудись і дійдеш. Усі чини молитовні мають на меті піднести молитвеників до такої міри молитви, і всі, хто розумно проходить цей молитовний курс, досягають мети своєї.

Вас може зацікавити

Проповідь у день пам’яті архідиякона Стефана

Редактор Головний

Напередодні свята Похвали Божої Матері архієпископ Нафанаїл очолив вечірню з читанням акафісту у кафедральному соборі

Редактор Головний

Якість нашого земного життя залежить від того, наскільки ми віддані Богу, – Предстоятель

Редактор Головний