22.6 C
Lutsk
Понеділок, 22 Липень, 2024
Всі новини Календар

19 листопада 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 22-а після П’ятидесятниці. Глас 4.
День пісний.

Совершается служба на шестьСвт. Павла спов., патріарха Константинопольського (350). Совершается служба со славословиемПрп. Варлаама Хутинського (1192). 

Мцц. Текуси , ОлександриПолактіїКлавдії ЕвфросиніїАфанасії і Матрони  (III). Прп. Луки  Тавроменійського (800-820). Прп. Луки , економа Печерського (XIII). Свт. Германа, архієп. Казанського (1567). Прп. Варлаама Керетського (XVI).

Сщмч. Никити, єп. Орєхово-Зуєвського, АнатоліяАрсенія, Миколая, МиколаяКонстантина пресвітерів., прмчч. Варлаама і ГавриїлаГавриїла, прмцц. Ніни і Серафіми (1937). Сщмч. Василія пресвітера (1938).

Євангельські Читання

Кол., 261 зач., IV, 10-18. Лк., 63 зач., XII, 2-12. Прп.: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Лк., 24 зач., VI, 17-23 . Свт.: Євр., 318 зач. (від полу́), VIII, 3-6. Лк., 64 зач., XII, 8-12 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“НЕ БІЙТЕСЯ ТИХ, ХТО УБИВАЄ ТІЛО І ПОТІМ НЕ МОЖЕ НІЧОГО БІЛЬШЕ ЗРОБИТИ; АЛЕ СКАЖУ ВАМ, КОГО БОЯТИСЯ: БІЙТЕСЯ ТОГО, ХТО ПІСЛЯ СМЕРТІ МОЖЕ ПІДДАТИ  ГІЄНІ: ЕЙ, ГОВОРЮ

Свт. Феофан (Говоров), Затворник ВышенскийВАМ, ТОГО БІЙТЕСЯ”.

 

НАЙБІЛЬШИЙ У НАС СТРАХ – СМЕРТІ. АЛЕ ГОСПОДЬ ГОВОРИТЬ, ЩО СТРАХ БОЖИЙ ПОВИНЕН БУТИ ВИЩИМ ЗА СТРАХ СМЕРТІ. КОЛИ ТАК СКЛАДУТЬСЯ ОБСТАВИТИ, ЩО НЕОБХІДНО АБО ВТРАТИТИ ЖИТТЯ, АБО ВЧИНИТИ ПРОТИ СТРАХУ БОЖОГО – КРАЩЕ ПОМРИ, АЛЕ НЕ ЙДИ ПРОТИ СТРАХУ БОЖОГО; ТОМУ ЩО ЯКЩО ПІДЕШ ПРОТИ СТРАХУ БОЖОГО, ТО ПІСЛЯ СМЕРТІ ТІЛЕСНОЇ, ЯКОЇ ВСЕ-ТАКИ НЕ МИНУТИ, ЗУСТРІНЕШ ІНШУ СМЕРТЬ, ЯКА БЕЗМІРНО Є СТРАШНІШОЮ ВСІХ СТРАШНІШИХ СМЕРТЕЙ ТІЛЕСНИХ.

 

ЯКБИ ЦЕ ОСТАННЄ БУЛО НА УВАЗІ ЗАВЖДИ У ДУМЦІ, ТО СТРАХ БОЖИЙ НЕ СЛАБНУВ БИ У НАС І НЕ БУЛО БИ У НАС НІЯКИХ СПРАВ, ЩО ПРОТИВНІ СТРАХУ БОЖОМУ. ПРИПУСТИМО, ЩО ПІДНІМУТЬСЯ ПРИСТРАСТІ. У ТОЙ ЧАС, КОЛИ ВОНИ ПОВСТАНУТЬ, СОВІСТЬ, ЯКА ОЖИВЛЕНА СТРАХОМ БОЖИМ, ВИМАГАЄ ЙТИ ЇМ НАПЕРЕКІР; ВІДМОВА ВИМОГ ПРИСТРАСТЕЙ ЗДАЄТЬСЯ РОЗЛУЧЕННЯМ З ЖИТТЯМ, ВБИВАННЯМ ТІЛА. ТОМУ-ТО КОЛИ ВІДРОДЯТЬСЯ ТАКОГО РОКУ ТРИВОЖНІ ПОЧУТТЯ І ПОЧНУТЬ МУЧИТИ СОВІСТЬ, ПОСПІШИ ПРОТИСТАВИТИ СТРАХ БОЖИЙ І СТРАХ СУДУ БОЖОГО З ЙОГО НАСЛІДКАМИ.

 

ТОДІ ПОБОЮВАННЯ СТРАШНІШОЇ СМЕРТІ ПРОЖЕНЕ ПОБОЮВАННЯ СМЕРТІ СЛАБШОЇ, І ТОБІ БУДЕ ЛЕГКО ВИСТОЯТИ У ВИМОГ БОРГУ ТА СОВІСТІ. ОСЬ ТАК ВИКОНУЄТЬСЯ ТЕ, ЩО СКАЗАНЕ У ПРЕМУДРОГО: “ПАМ’ЯТАЙ КОНЧИНУ СВОЮ, І ВО ВІК НЕ ЗГРІШИШ”.

Вас може зацікавити

9 січня 2020 року – православний календар

Редактор Головний

Напередодні дня пам’яті прп. Афанасія Афонського та прп. Сергія Радонезького Архіпастир звершив Всенічне бдіння. ФОТО

Редактор Головний

24 квітня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний