16.1 C
Lutsk
Неділя, 14 Квітень, 2024
Всі новини Календар

19 квітня 2022 року – календар з повчанням

Світла седмиця — загальниця. Посту немає.
Свт. Євтихія, архієп. Константинопольського (582). Мчч. Єремія та Архилія ієрея (III). Прп. Платоніди Сирської (308). Мчч. 120-ти Персидських (344–347). Рівноап. Мефодія, архієп. Моравського, учителя Словенського (885). Мчч. Петра Жукова і Прохора Михайлова (1918); сщмч. Іоанна Бойкова пресвітера (1934); сщмч. Якова Бойкова пресвітера (1943); прп. Севастіана Карагандинського (Фоміна), спов. (1966). Собор преподобних отців, Богошественної гори Синай подвижників (перехідне святкування в середу Світлої седмиці). Білевської («Віднайдення загиблих») та Касперівської (перехідні святкування в середу Світлої седмиці) ікон Божої Матері.

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Діян. 2:22-36 (зач. 5). Єв.: Ін. 1:35-51 (зач. 4).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Істину Воскресіння розум може доводити своїми міркуваннями на підставі Писання, і силу його доводів не може не визнати невіруючий, якщо не заглушене ще в ньому почуття істини. Віруючий же не потребує доказів, тому що Церква Божа сповнена світлом Воскресіння. Вірні й переконливі обидва ці покажчики істини.

 

Але проти міркувань розуму можуть народжуватися і зустрічатися протиріччя, і віра може бути піддана оскарженню і хитатися непорозуміннями і сумнівами, які приходять ззовні і виникають усередині. Чи немає неприступної огорожі для істини Воскресіння? Є. Це буде, коли сила Воскресіння, сприйнята ще в Хрещенні, почне дієво виявлятися у винищуванні розтління душі й тіла, запровадженні в них початків нового життя. Така людина буде ходити у світлі Воскресіння, і їй божевільним здасться кожен, хто говорить проти істини Воскресіння, як тому, хто ходить удень, той, хто каже, що ніби тепер ніч.

Вас може зацікавити

21 жовтня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

5 лютого 2022 року – православний календар

Редактор Головний

15 жовтня 2021 року – православний календар

Редактор Головний