18.2 C
Lutsk
Середа, 19 Червень, 2024
Всі новини Календар

18 квітня 2023 року – календар з повчанням

Світла седмиця — загальниця. Посту немає.
Іверської ікони Божої Матері (перехідне святкування у вівторок Світлої седмиці).Мчч. Агафопода диякона, Феодула читця і тих, що з ними (близько 303). Прп. Пуплія Єгипетського (IV). Прпп. Феони, Симеона та Форвина (IV). Прп. Марка Афінського (близько 400). Прп. Платона, спов. Студійського (814). Прп. Феодори Солунської (892). Перенесення мощей свт. Iова, патр. Московського і всієї Русі (1652). Сщмч. Олексія Кротенкова пресвітера (1930); сщмч. Миколая Сімо пресвітера (1931). Прмчч. отців Давидо-Гареджийських (XVII) (Груз.) (перехідне святкування у вівторок Світлої седмиці). Шуйської та шанованого чудотворного списку Корсунської, йменованої «Шпилівська Прозренна», ікон Божої Матері (перехідні святкування у вівторок Світлої седмиці).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Діян. 2:14-21 (зач. 4). Єв.: Лк. 24:12-35 (зач. 113).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Тоді юдеї світло Воскресіння Христового зазіхали затьмарити легким туманом брехні: “учні… вкрали” (Мф.28:13). Цю нікчемність легко було подолати, і істина восторжествувала. Але й досі ворог не перестає туманити перед Сонцем Воскресіння, сподіваючись затьмарити його. Ніхто нехай не бентежиться! Від батька брехні чого очікувати, крім брехні? Він багатьох зі своїх клевретів навчив цілі книги писати проти Воскресіння. Цей книжковий туман книжками і розсіяний. Не бери лихої книжки – і не затуманишся, а трапиться ненавмисно напасти на таку, візьми на протиотруту книжку добру, і освіжиш голову й серце.

 

Буває інший туман від ворога – в помислах. Але й цей негайно розсіється, як дим від вітру, від здорового розсуду християнського. Пройди розсудом усе, що відбулося, і побачиш ясно як день, що всьому цьому відбутися інакше не можна було, як силою Воскресіння Христового. Це переконання буде для тебе потім твердинею, встановившись на якій, легко станеш відбивати і вражати ворогів істини.

Вас може зацікавити

26 листопада 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

У Волинській духовній семінарії освятили пам’ятні дошки загиблих студентів – диякона Миколая Матвієнка та Євгена Марчука

Редактор Головний

29 жовтня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний