2.4 C
Lutsk
Понеділок, 4 Березень, 2024
Всі новини Календар

19 березня 2023 року – календар з повчанням

Неділя 3 Великого посту. Хрестопоклонна. Великий піст.
Мчч. 42-х в Аммореї: Константина, Аєтія, Феофіла, Феодора, Мелісена, Каліста, Васоя та інших з ними (близько 845).

Прмчч. Конона і сина його Конона (270–275). Знайдення Чесного Хреста і цвяхів св. царицею Єленою в Єрусалимі (326). Прп. Аркадія Кіпрського (близько 361). Прп. Фридоліна Зекінгенського (540). Прп. Іова, у схимі Іісуса, Анзерського (1720). Ченстоховської, Шестоковської, «Благодатне Небо» і «Покриваюча» ікон Божої Матері.

Євангельські Читання

Утр.: – Єв. 7-ме, Ін. 20:1-10 (зач. 63). На літ.: – Ап.: Євр. 4:14-5:6 (зач. 311). Єв.: Мк. 8:34-9:1 (зач. 37).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Хто хоче йти за Мною, хай зречеться себе, і візьме хрест свій, і йде за Мною” (Мк. 8:34).

За Господом хрестоносцем не можна йти без хреста; і всі, хто йде за Ним, неодмінно йдуть із хрестом. Що ж таке цей хрест? Всякого роду незручності, тяготи і прикрощі, що налягають і ззовні, і зсередини на шляху сумлінного виконання заповідей Господніх у житті за духом Його приписів і вимог.

Такий хрест так зрощений із християнином, що де християнин, там і хрест цей, а де немає цього хреста, там немає і християнина. Всебічна полегшеність і життя в втіхах не личить християнину істинному. Завдання його себе очистити і виправити. Він, як хворий, якому треба робити то припікання, то відрізання, а цьому як бути без болю? Він хоче вирватися з полону ворога сильного; а цьому як бути без боротьби і ран? Вона має йти наперекір усім порядкам, що її оточують, а це як витримати без незручностей і утисків? Радуйся ж, відчуваючи на собі хрест, бо це знак, що ти йдеш слідом за Господом, шляхом спасіння в Рай. Потерпи трохи. Ось-ось кінець і вінці!

Вас може зацікавити

Син та донька залишилися без батька: клірики Волинської єпархії УПЦ звершили Чин похорону загиблого захисника

Редактор Головний

24 грудня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

2 листопада 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний