22.6 C
Lutsk
Вівторок, 23 Липень, 2024
Календар

17 вересня 2019 року – календар з повчанням

Седмиця 14-а після П’ятидесятниці. Глас 4.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрор. Боговидця Мойсея (1531 до Р.Х.). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСщмч. Вавили, єп. Великої Антіохії, і з ним трьох отроків: УрванаПрилідіана, Єполонія та матері їх Христодули  (251). Прмч. Парфенія, ігумена Кизилтаського (1867).

Совершается служба с полиелеемЗнайдення мощей свт. Іоасафа, єп. Бєлгородського (1911). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомДруге знайдення (1964) і перенесення мощей (1989) святителя Митрофана, єпископа Воронезького. Собор Воронезьких святих.

Мц. Єрміонії, дочки ап. Филипа диякона (бл. 117). Мчч. ФеодораМіана, Юліана і Кіона (305-311). Мч. Вавили Нікомідійського і з ним 84-х отроків (IV). Сщмч. Петра, митр. Дабро-Боснійського (1941) (Серб.).

Сщмчч. Григорія, єп. Шліссельбурзького. Павла, Іоанна, Миколая, Миколая, Іоанна, Миколая, ОлександраПетра, ІліїМихаіла пресвітерів, прмч. Стефана, мчч. ВасиліяПетраСтефана і Олександра (1937). Мц. Єлени (1943).

Ікони Божої Матері, іменованої “Неопалима Купина” (1680).

Євангельські Читання

2 Кор., 196 зач., XII, 20 – XIII, 2. Мк., 17 зач., IV, 24-34. Свв.: Євр., 330 зач., XI, 33 – XII, 2. Лк., 67 зач., XII, 32-40 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Притча про постійне зростання з насіння пшениці показує у ставленні до кожної людини поступовий ріст потаємного у серці людини, благодаттю Божою засіяного та дотриманого, а у відношенні до людства – поступове збільшення тіла Церкви чи середовища всіх, хто спасається у Господі Іісусі Христі за чином Ним уставленим.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Цією притчею вирішується питання: чому до цього часу християнство не всеосяжне?

 

Як людина, яка кинула насіння у землю, спить і встає, насіння же живе і росте саме собою без її відома, так і Господь, поклавши на землю насіння Божественного життя, дав їй свободу собі розростатися, підпорядкувавши її природній течії подій і не змушуючи цих останніх; підтримує тільки насіння, сприяє йому у певних випадках і дає загальні настанови.

 

Причина цьому у свободі людини. Господь шукає, щоб людина сама себе підпорядкувала Йому і чекає схилення її свободи: справа і триває.

 

Якби ж все залежало тільки від волі Божої, давно би всі були би християнами. Іншу думка: утворене тіло Церкви твориться на небі; з землі ж надходять тільки матеріали, утворені теж небесними діячами.

 

Слово з неба проходить землею і привертає охочих. Ті, хто зрозумів та наслідував, і надходять, як вживаний матеріал у лабораторію Божу, в Церкву, і тут переробляються за зразками, даними з неба.

 

Перероблені на виході з цього життя переходять на небо і там надходять у дім Божий, куди придатний кожен. Це йде безперервно і, відповідно, справа Божа не стоїть.

 

Всезагальна урочистість християнства і не потрібна для цього. Адже дім Божий створюється невидимо.

Вас може зацікавити

8 липня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

7 січня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

16 лютого 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний