5.2 C
Lutsk
Вівторок, 25 Лютий, 2020
Календар

17 січня 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 31-а після П’ятидесятниці. Глас 5.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПередсвято Богоявлення. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСобор 70-ти апостолів: Якова, брата Господнього, Марка і Луки євангелістів, КлеопиСимеонаВарнави , Іосії (Іуста), ФадеяАнанії, первомч. архідиякона СтефанаФилипаПрохораНиканораТимонаПарменаТимофіяТитаФилимонаОнисима, ЄпафрасаАрхипаСилиСилуанаКрискентаКриспа, ЄпенетаАндроникаСтахіяАмпліяУрванаНаркісаАпеліяАристовулаРодіона (Іродіона), АгаваРуфаАсинкритаФлегонта, ЄрмаПатрова, ЄрміяЛінаГаїяФілологаЛукія, ІассонаСосипатраОлімпа (Олімпана), ТертіяЕрастаКуарта, ЄводаОнисифораКлиментаСосфенаАполлосаТихика, ЄпафродитаКарпаКодрата, Марка, ЗиниАристархаПудаТрофима, Марка, Артеми Акили Фортунатаі АхаїкаДіонісія Ареопагіта і Симеона Нігера. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп.Феоктиста, ігумена Кукума Сікелійського (800). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСвт. Євстафія I, архієп. Сербського (ок. 1285).

Прмч. Зосими і мч. Афанасія (III-IV). Прп. Ахили, диякона Печерського (XIV).

Сщмчч. ОлександраСтефана і Филипа пресвітерів (1933). Сщмч. Миколая пресвітера (1939). Сщмч. Павла пресвітера (1941).

Євангельські Читання

На 1-ому часі: Діян., 33 зач., XIII, 25-32. Мф., 5 зач., III, 1-11. На 3-ому часі: Діян., 42 зач., XIX, 1-8. Мк., 1 зач., I, 1-8. На 6-ому часі: Рим., 91 зач., VI, 3-11. Мк., 2 зач., I, 9-15. На 9-ому часі: Тит., 302 зач., II, 11-14; III, 4-7. Мф., 6 зач., III, 13-17.

Літургії немає. Часи навечір’я.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Перед явленням Господа народу та початком Його справи звершення домобудівництва нашого спасіння, був посланий Св. Іоан Предтеча, щоб підготувати до прийняття Його. Підготовка полягала у заклику до покаяння. І покаяння з того часу стало шляхом до Господа Спасителя та передпочатком віри у Нього.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Сам Спаситель почав проповідь Свою словами: “покайтеся – і віруйте у Євангеліє” (Мк. 1, 15). Покаяння та віра одне до одного допомагають осягнути спасіння. Покаяння обтяжує його тягарем гріхів та лякає судом правди Божої. Але приходить віра та вказує йому Визволителя, який взяв на себе гріхи світу.

Той, хто кається, приліплюється до Визволителя, і, склавши тягар гріхів сповіддю, радісно тече услід Йому, шляхом Його заповідей. Віра таким чином народжується з покаяння та ньому і ґрунтується.

 

Міцно тримайся віри той, хто кається з почуттям визволення. Віра жива від покаяння. Без покаяння вона ніби без цілющого струму деревце, млява та не життєздатна.

Вас може зацікавити

19 грудня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

7 грудня 2019 року – православний календар

Редактор Головний

5 січня 2020 року – православний календар

Редактор Головний