17.8 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Всі новини Проповіді

27 листопада 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 23-а після П’ятидесятниці. Глас 5.
Заговини на Різдвяний піст.

Совершается служба с полиелеемАпостола Филипа (бл. 81-96).

Блгв. царя Юстиніана (565) і цариці Феодори (548). Свт. Григорія Палами, архієп. Фессалонікійського (бл. 1360). Прп. Филипа Ірапського (1527).

Сщмчч. Димитрія, ОлександраВіктора, ОлексіяМихаїлаМихаїлаФеодораПетра, ОлексіяСергія, МиколаяВасилія, Олександра, МиколаяДимитрія , ДимитріяПорфиріяВасиліяГеоргіяВасиліяСергія, ОлександраСергія пресвітерів, Миколая диякона, прмч. Аристарха, мч. Гавриїла імц. Анни (1937). Сщмч. Феодора пресвітера (1940). Сщмч. Сергія пресвітера (1941).

Євангельські Читання

Утр. – Ін., 67 зач., XXI, 15-25. Літ. – Ап.: 1 Кор., 131 зач., IV, 9-16. Ін., 5 зач., I, 43-51. Ряд.: 2 Кор., 185 зач., VIII, 1-5. Лк., 46 зач., IX, 37-43.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ЗІЙШОВШИ З ГОРИ ПРЕОБРАЖЕННЯ, ГОСПОДЬ ЗЦІЛЮЄ БІСНУВАТОГО ЮНАКА. ЗЦІЛЕННЮ ПЕРЕДУВАВ ДОКІР У НЕВІР’Ї, ЯК ПРИЧИНІ, ЧЕРЕЗ ЯКУ БІСНУВАТИЙ НЕ БУВ ЗЦІЛЕНИЙ УЧНЯМИ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ЧИ Є БИ ЦЕ НЕ БУЛО НЕВІР’Я – БАТЬКА, ЯКИЙ ПРИВІВ СИНА, ЧИ НАРОДУ, ЯКИЙ ЗІБРАВСЯ, АБО, МОЖЛИВО, І АПОСТОЛІВ – ВИДНО ТІЛЬКИ, ЩО НЕВІР’Я ЗАКРИВАЄ ДВЕРІ МИЛОСТИВОГО ЗАСТУПНИЦТВА БОЖОГО І ДОПОМОГИ, А ВІРА ВІДКРИВАЄ ЇХ. ГОСПОДЬ І СКАЗАВ БАТЬКУ: СКІЛЬКИ МОЖЕШ ВІРУВАТИ, НА СТІЛЬКИ Й ОТРИМАЄШ.

 

ВІРА – НЕ СПРАВА ОДНІЄЇ ДУМКИ ЧИ РОЗУМУ, ЩО СТОСУЄТЬСЯ ОБЛИЧЧЯ, А ОХОПЛЮЄ ВСЕ ЄСТВО ЛЮДИНИ. ВОНА УКЛАДАЄ ВЗАЄМНІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ ВІРУЮЧОГО І ТОГО, КОМУ ВІН ВІРУЄ, ХОЧА І ВОНИ НЕ БУВАЮТЬ ВИРАЖЕНІ БУКВАЛЬНО. ХТО ВІРУЄ, ТОЙ НА ТОГО У ВСЬОМУ І ПОКЛАДАЄТЬСЯ ТА ВІДМОВИ СОБІ ВІД НЬОГО НІ В У ЧОМУ НЕ ЧЕКАЄ; ТОМУ ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО НЬОГО ІЗ НЕРОЗДВОЄНОЮ ДУМКОЮ, ЯК ДО БАТЬКА, ЙДЕ ДО НЬОГО, ЯК У СВОЄ СКАРБНИЦЮ, З ВПЕВНЕНІСТЮ, ЩО НЕ ПОВЕРНЕТЬСЯ НІ З ЧИМ.

 

ТАКЕ НАЛАШТУВАННЯ СХИЛЯЄ БЕЗ СЛІВ І ТОГО, НА КОГО ВОНО СПРЯМОВАНЕ. ТАК БУВАЄ МІЖ ЛЮДЬМИ. АЛЕ В ІСТИННОМУ ВИГЛЯДІ Є СИЛА НАЛАШТУВАНЬ, КОЛИ ВОНИ СПРЯМОВАНІ ДО ГОСПОДА, ВСЕМОГУЩОГО, ВСЕЗНАЮЧОГО І ЯКИЙ ХОЧЕ ПОДАТИ НАМ ВСЯКЕ БЛАГО; І ІСТИННО ВІРУЮЧИЙ НІКОЛИ НЕ БУВАЄ ОБМАНУТИМ У СВОЇХ ОЧІКУВАННЯХ.

 

ЯКЩО МИ ЧОГОСЬ І НЕ МАЄМО І, ПРОСЯЧИ ТОГО, НЕ ОТРИМУЄМО, ТО ЦЕ ТІЛЬКИ ТОМУ, ЩО НЕМАЄ У НАС ПОТРІБНОЇ ВІРИ. ПЕРЕДУСІМ ПОТРІБНО МАТИ У СЕРЦІ ПОВНУ ВІРУ В ГОСПОДА, ВИМОЛИТИ ЇЇ У НЬОГО, БО І ВОНА НЕ ВІД НАС, А БОЖИЙ ДАР.

 

ОТЕЦЬ ЮНАКА НА ВИМОГУ ВІРИ МОЛИВСЯ: “ВІРУЮ, ГОСПОДИ, ДОПОМОЖИ МОЄМУ НЕВІР’Ю”. ВІРУВАВ СЛАБО, ВАГАЮЧИСЬ, І МОЛИВСЯ ПРО УТВЕРДЖЕННЯ ВІРИ. А ХТО МОЖЕ ПОХВАЛИТИСЯ ДОСКОНАЛІСТЮ ВІРИ І КОМУ, ВІДПОВІДНО, НЕ ТРЕБА МОЛИТИСЯ: “ДОПОМОЖИ, ГОСПОДИ, МОЄМУ НЕВІР’Ю?”

 

КОЛИ Б ВІРА БУЛА У СИЛІ В НАС, ТО І ДУМКИ БУЛИ БИ ЧИСТИМИ, І ПОЧУТТЯ СВЯТИМИ, І СПРАВИ БОГОУГОДНИМИ. ТОДІ ГОСПОДЬ СЛУХАВ БИ НАС, ЯК БАТЬКО ДІТЕЙ; І ЩО НЕ ВПАЛО БИ НАМ НА СЕРЦЕ – А ВПАСТИ МОГЛО БИ ПРИ ЦЬОМУ ТІЛЬКИ ОДНЕ ПРИЄМНЕ ГОСПОДУ – ВСЕ ТЕ ОТРИМУВАЛИ Б МИ БЕЗ ВІДМОВИ ТА ВІДСТРОЧКИ.

Вас може зацікавити

Які псалми слід читати при нападі ворогів?

Редактор Головний

Священники єпархії звершили панахиду за жертвами Голодомору. ФОТО

Редактор Головний

Проповідь у неділю про митаря і фарисея

Редактор Головний