13.5 C
Lutsk
Четвер, 13 Червень, 2024
Всі новини Календар

17 березня 2022 року – календар з повчанням

Седмиця 2-а Великого посту. Глас 8.
Великий піст.
Монастирський устав: cухоядіння (хліб, овочі, фрукти).

Прп. Герасима Йорданського (451). Прп. Герасима Вологодського (1178).

Мчч. Павла, сестри його Іуліанії і з ними КодратаАкакія та Стратоника (бл. 273). Прп. Якова посника (VI). Перенесення мощей блгв. кн. В’ячеслава Чеського (929-935). Блгв. кн. Василія (Василька) Ростовського (1238). Прп. Іоасафа Снєтогорського, Псковського (1299). Свт. Григорія, єп. Констанції Кіпрської. Блгв. кн. Даниїла Московського (1303).

Сщмч. Олександра пресвітера (1938).

Читання

На 6-му часі: Іс. VI, 1-12. На веч.: Бут. V, 1-24. Притч. VI, 3-20.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“НЕ ДАЙ СНУ СВОЇМ ОЧАМ, І ДРІМАННЯ ПОВІКАМ СВОЇМ, РЯТУЙСЯ, ЯК СЕРНА, З РУКИ, І ЯК ПТАХ ІЗ РУКИ ПТАХОЛОВА!” ЦЕ ПРАВИЛО ПОВИНЕН СОБІ ВЗЯТИ НА ЗАМІТКУ КОЖЕН, ХТО ВИРІШИВ ПЕРЕД ЛИЦЕМ ГОСПОДА ЖИТИ ВЖЕ ЗА ЙОГО ЗАПОВІДЯМИ.
І ВІН НЕ ПОВИНЕН ДАВАТИ СНУ ОЧАМ, – НЕ ЦИМ ЗОВНІШНІМ, А ВНУТРІШНІМ ОЧАМ РОЗУМУ, ЩОБ ВОНИ ПИЛЬНО ДИВИЛИСЯ У СЕРЦЕ ТА ПРАВИЛЬНО ПОМІЧАЛИ ВСЕ, ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ ТАМ, І ТИМ ДАВАЛИ МОЖЛИВІСТЬ РЕВНИТЕЛЮ ДІЗНАВАТИСЯ ПРО ВОРОЖІ ПІДСТУПИ ТА УНИКНУТИ НЕБЕЗПЕКИ ВІД НИХ.
СЕРЦЕ СТАЛО ТЕПЕР ПОЛЕМ БОРОТЬБИ З ВОРОГОМ. ТУДИ ВІН БЕЗПЕРЕСТАНКУ СІЄ СВОЄ, ЩО ПРОЯВЛЯЄ СЕБЕ У ДУМКАХ, ЯКІ НЕ ЗАВЖДИ ПОГАНІ, АЛЕ БІЛЬШОЮ ЧАСТИНОЮ ПРИКРИТІ УЯВНОЮ ДОБРОТОЮ ТА ПРАВОТОЮ. ЛАНЦЮГ УСІХ ДУМОК – ЦЕ ХИТРОСПЛЕТЕНА МЕРЕЖА! ТОЙ, ХТО КИНЕТЬСЯ ЗА НИМИ БЕЗ УВАГИ, НЕ МИНЕ ВПЛУТАННЯ ТА, ВІДПОВІДНО, НЕБЕЗПЕКИ ПАДІННЯ.
ОСЬ ЧОМУ, БРАТ, ТРИМАЙ ОКО РОЗУМУ ТВОГО ГОСТРОЗОРИМ, А ЦЕ МОЖЛИВО З ДОПОМОГИ СУРОВОЇ УВАГИ ДО ВСЬОГО, ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ У ТОБІ ТА БІЛЯ ТЕБЕ. ЗВЕРТАЙ УВАГУ НА ТЕ, ЩО ПРОПОНУЄ ТОБІ НЕВІДСТУПНИЙ ПОРАДНИК ТВІЙ З ІНШОЇ СТОРОНИ, ТА РОЗБИРАЙ, ДЛЯ ЧОГО ЦЕ ПРОПОНУЄТЬСЯ ТОБІ, КУДИ ПОВЕДЕ, І НІКОЛИ НЕ ПОПАДЕШ У ЙОГО СІТІ. НЕ ЗАБУДЬ ТІЛЬКИ, ЩО УВАГА ОДНА НЕ БУВАЄ У СИЛІ; БІЛЯ НЕЇ ПОРЯД ПОВИННІ СТОЯТИ ТВЕРЕЗІСТЬ ТА БЕЗПЕРЕСТАННА МОЛИТВА ДО ГОСПОДА. ПОЄДНУЙ УСЕ ЦЕ ТА БУДЕШ НЕВЛОВИМИЙ.

Вас може зацікавити

Свята Іуліанія Ольшанська: хіба можна в молоді роки досягти святості?

Редактор Головний

18 листопада 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

У Неділю 34-ту після П’ятидесятниці Архіпастир очолив Божественну літургію в кафедральному соборі

Редактор Головний