19.4 C
Lutsk
Середа, 12 Червень, 2024
Всі новини Календар

5 березня 2022 року – календар з повчанням

Прп. Льва, єп. Катанського (бл. 780). 34 преподобномучеників Валаамських: Тита, Тихона, Геласія, Сергія, Варлаама, Савви, Конона, Сильвестра, Кіпріана, Пимена, Іоанна, Самона, Іони, Давида, Корнилія, Нифонта, Афанасія, Серапіона, Варлаама, Афанасія, Антонія, Луки, Леонтія, Фоми, Діонісія, Филипа, ІгнатіяВасиліяПахоміяВасиліяФеофілаІоаннаФеодораІоанна (1578).

Сщмч. Садока(Шах-Дуста), єп. Персидського, і з ним 128-ми мучеників (342-344). Прп. Агафона, Папи Римського (682). Блгв. кн. Ярослава Мудрого (1054). Прп. Агафона Печерського (XIII-XIV). Прмч. Корнилія, ігумена Псково-Печерського (1570) .

Сщмч. Миколая пресвітера.

Євангельські Читання

Євангельські Читання

Рим., 115 зач., XIV, 19-26. Мф., 16 зач., VI, 1-13. Прпп.: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Мф., 43 зач., XI, 27-30.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“ТІ, ХТО Є ХРИСТОВИМИ, РОЗІП’ЯЛИ ПЛОТЬ З ПРИСТРАСТЯМИ ТА ПОХОТЯМИ”. НИНІ ЗМІНИВСЯ ЦЕЙ ПОРЯДОК: РОЗПИНАЮТЬ ПЛОТЬ, АЛЕ НЕ З ПРИСТРАСТЯМИ ТА ПОХОТЯМИ, А САМИМИ ПРИСТРАСТЯМИ ТА ПОХОТЯМИ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

СКІЛЬКИ МУЧАТЬ НИНІ ТІЛО ОБЖЕРЛИВІСТЮ, ПИЯЦТВОМ, БЛУДНИМИ СПРАВАМИ, ТАНЦЯМИ ТА ГУЛЯННЯМИ! НАЙБІЛЬШ БЕЗСЕРДЕЧНИЙ ГОСПОДАР НЕ МУЧИТЬ ТАК СВОЮ ЛІНИВУ ТВАРИНУ. ЯКБИ Ж ДАТИ ПЛОТІ НАШІЙ СВОБОДУ ТА СЕНС, ТО ПЕРШИЙ ГОЛОС ЇЇ БУВ БИ ПРОТИ ГОСПОДИНІ СВОЄЇ – ДУШІ, ЩО ВОНА НЕЗАКОННО ВТРУТИЛАСЯ У ЇЇ СПРАВИ, ВНЕСЛА У НЕЇ ПРИСТРАСТІ ЇЙ ЧУЖІ І, ВИКОНУЮЧИ ЇХ У НІЙ, МУЧИТЬ ЇЇ.

 

ЗА СВОЄЮ СУТТЮ ПОТРЕБИ НАШОГО ТІЛА ПРОСТІ ТА БЕЗПРИСТРАСНІ. ПОДИВІТЬСЯ НА ТВАРИН: НЕ ОБ’ЇДАЮТЬСЯ, ЗАЙВОГО НЕ СПЛЯТЬ, ЗАДОВОЛЬНИВШИ ТІЛЕСНІ ПОТРЕБИ СВОГО ЧАСУ, ЦІЛИЙ РІК ЗАЛИШАЮТЬСЯ СПОКІЙНИМИ. ЦЕ ЛИШЕ ДУША, ЗАБУВШИ СВОЇ КРАЩІ ПРАГНЕННЯ, НАЛАШТУВАЛА СОБІ З ПРОСТИХ ПОТРЕБ ТІЛА БАГАТО ПРОТИПРИРОДНІХ ПРАГНЕНЬ, ЯКІ СТАЛИ ЧЕРЕЗ СВОЮ БЕЗМІРНІСТЬ ПРОТИПРИРОДНІМИ І ТІЛУ.

 

УСІЛЯКО, ОДНАК, ЩОБ ВІДСІКТИ ВІД ДУШІ ПРИЩЕПЛЕНІ НЕЮ ДО СЕБЕ ПРИСТРАСТІ ТІЛЕСНІ, НЕОБХІДНО РОЗПИНАТИ ПЛОТЬ, ТІЛЬКИ ЗОВСІМ У ПРОТИЛЕЖНОМУ СЕНСІ, ТОБТО НЕ ДАЮЧИ ЇХ ВДОСТАЛЬ ПОТРІБНОГО АБО ЗАДОВОЛЬНЯЮЧИ ЇЇ ПОТРЕБИ НЕЗРІВНЯНО МЕНШОЮ МІРОЮ, АНІЖ СКІЛЬКИ ВИМАГАЄ ЦЬОГО ПРИРОДА.

Вас може зацікавити

Керуючий справами УПЦ пояснив, чому вчить людину терпіння

Редактор Головний

Керуючий справами УПЦ пояснив, як смирення здатне змінити людське життя

Редактор Головний

У Неділю 10-ту після П’ятидесятниці Архіпастир очолив богослужіння в кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний