19.4 C
Lutsk
Середа, 12 Червень, 2024
Всі новини Календар

15 грудня 2022 року – календар з повчанням

Прор. від 12-ти Авакума (VII ст. до Р. Х.).

Мц. Миропії (близько 251). Прпп. Іоанна, Іраклемона, Андрія та Феофіла (IV). Прп. Ісе (Ієссея), єп. Цілканського (VI) (Груз.). Прпп. Афанасія, затворника Печерського, в Ближніх печерах (близько 1176), та іншого Афанасія, затворника Печерського, в Дальніх печерах (XIII). Св. Стефана Уроша, царя Сербського (1367). Сщмч. Матфея пресвітера (1921); сщмч. Димитрія пресвітера і прп. Віри спов. (1932); сщмч. Олексія, архієп. Великоустюзького, сщмчч. Константина, Миколая, Сергія, Володимира, Іоанна, Феодора, Миколая, Іоанна, Миколая, Павла і Сергія пресвітерів, прмчч. Данакта, Косми, прмцц. Маргарити, Тамари, Антоніни і Марії, мц. Матрони (1937); прмц. Марії (1938); мч. Бориса (1942).

Євангельські Читання

1 Тим., 289 зач., VІ, 17-21. Лк., 100 зач., XX, 9-18.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ПРИТЧА ПРО ВИНОГРАДНИК ПОКАЗУЄ СТАРОЗАВІТНУ ЦЕРКВУ; РОБІТНИКИ – ЦЕ ТОДІШНЯ ЇЇ ІЄРАРХІЯ. А ОСКІЛЬКИ ВОНА НЕ ВІДПОВІДАЛА СВОЄМУ ПРИЗНАЧЕННЮ, ТО ЗВЕРШИВСЯ ВИРОК НАД НЕЮ: ВЗЯТИ У НЕЇ ВИНОГРАДНИК ТА ВІДДАТИ ІНШИМ.

 

ЦІ ІНШІ БУЛИ СПОЧАТКУ СВ. АПОСТОЛИ, ПОТІМ ЇХ ПРИЄМНИКИ – АРХІЄРЕЇ З УСІМ СВЯЩЕНСТВОМ. ВИНОГРАДНИК БОЖИЙ – ОДИН ВІД ПОЧАТКУ СВІТУ, І ПРИЗНАЧЕННЯ РОБІТНИКІВ ЙОГО ОДНЕ БУЛО, Є І БУДЕ ДО СКОНУ ВІКУ – ПРИНОСИТИ ГОСПОДАРЮ ВИНОГРАДУ ПЛІД – СПАСЕННІ ДУШІ.

 

ЦЕ ЗАВДАННЯ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ІЄРАРХІЇ, ВІДПОВІДНО, І НАШОЇ. ЯКОЮ МІРОЮ ВИКОНУЄТЬСЯ ВОНА – ВСЕ МИ БАЧИМО. ЩО Ж СКАЗАТИ НА ЦЕ? БАГАТО В ЧОМУ – СЛАВА БОГУ! – АЛЕ БАГАТО-БАГАТО В ЧОМУ НЕ МОЖНА НЕ ПОБАЖАТИ КРАЩОГО. ЦЕ ОСОБЛИВО СТОСУЄТЬСЯ ПРОПОВІДІ СЛОВА БОЖОГО.

 

ДЕСЬ ЧУЄТЬСЯ ПРОПОВІДЬ; А МІЖ ТИМ ЦЕ ЄДИНИЙ САДОВИЙ НІЖ У РУКАХ РОБІТНИКІВ ВИНОГРАДУ БОЖОГО. ЯК БИ І НАД НАМИ НЕ ЗДІЙСНИЛОСЯ: “ПРИЙДЕ ГОСПОДАР ВИНОГРАДНИКА ТА ПОГУБИТЬ ВИНОГРАДНИКІВ ТИХ ТА ВІДДАСТЬ ВИНОГРАД ІНШИМ”. АЛЕ ЯКБИ САМІ ЦІ НЕ ВВІРВАЛИСЯ ТА НЕ ЗАГУБИЛИ НЕ ТІЛЬКИ РОБІТНИКІВ, АЛЕ І САМ ВИНОГРАД…

Вас може зацікавити

У кафедральному соборі піднесуть молитву за волинських журналістів

Редактор Головний

У неділю після Богоявлення Архіпастир очолив Божественну літургію у Свято-Покровському храмі

Редактор Головний

19 грудня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний