2.4 C
Lutsk
Понеділок, 4 Березень, 2024
Всі новини Календар

20 серпня 2022 року – календар з повчанням

Післясвято Преображення Господнього. Прмч. Дометія Персіянина та двох учнів його (363).

Мчч. Марина та Астерія (260). Прп. Ора (близько 390). Прмц. Потамії чудотвориці. Прп. Феодосія Нового (IX–X). Свт. Ієрофея Венгерського, архієп. Туркійського (Х); прав. Стефана І, короля Угорщини (1038). Прп. Пимена Багатостраждального, Печерського, в Ближніх печерах (1110). Прп. Пимена, посника Печерського, в Дальніх печерах (ХIII–ХIV). Прп. Меркурія Печерського, єп. Смоленського, в Ближніх печерах (1239). Прп. Феодори Сихловської (поч. XVIII) (Румун.). Прп. Олімпіади Арзамаської і Київської (1828). Знайдення мощей свт. Митрофана, єп. Воронезького (1832). Прп. Антонія Оптинського (1865). Сщмчч. Олександра, Петра, Михаїла, Іоанна, Димитрія та Олексія пресвітерів, Єлисея диякона і прмч. Афанасія (1937); сщмч. Василія пресвітера (1938).

Тригірської ікони Божої Матері (XIX).

Євангельські Читання

Рим., 119 зач., XV, 30-33. Мф., 73 зач., XVІI, 24 – XVIII, 4. Прмч.: Єф., 233 зач., VI, 10-17. Ін., 52 зач., XV, 17 – XVI, 2.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

У ЄВАНГЕЛІЇ, КОТРЕ ЧИТАЄТЬСЯ СЬОГОДНІ У ХРАМАХ ЗА БОГОСЛУЖІННЯМ, МИ ЧУЄМО:

ГОСПОДЬ ПЛАТИТЬ ПОТРІБНІ ПОДАТКИ ЦЕРКОВНІ І ДОТРИМУЄТЬСЯ УСІХ ІНШих ПОРЯДКІВ, І ЦЕРКОВНИХ І ГРОМАДЯНСЬКИХ, ВІН ВИКОНУВАВ ЇХ, І АПОСТОЛІВ ТАК НАВЧИВ, І АПОСТОЛИ ПОТІМ ПЕРЕДАЛИ ЦЕЙ ЗАКОН УСІМ ХРИСТИЯНАМ.

 

ТІЛЬКИ ДУХ ЖИТТЯ ПРИЙМАВСЯ НОВИЙ, НАЗОВНІ ВСЕ ЗАЛИШАЛОСЬ ТАК ЯК І БУЛО, ПОЛИШАЮЧИ ТЕ, ЩО ЯВНО БУЛО ПРОТИВНЕ ВОЛІ БОЖІЙ, ЯК, НАПРИКЛАД, УЧАСТЬ В ІДОЛЬСЬКИХ ЖЕРТВАХ.

 

ПОТІМ ХРИСТИЯНСТВО ВЗЯЛО ВВЕРХ, ВИТІСНИЛО УСІ ПОПЕРЕДНІ ПОРЯДКИ ТА ЗАПРОВАДИЛО СВОЇ.

 

СЛІД БУЛО ОЧІКУВАТИ, ЩО ТАКИМ ЧИНОМ ДУХУ ХРИСТИЯНСЬКОМУ КРАЩЕ БУДЕ РОЗВИВАТИСЬ ТА КРЕПНУТИ. ТАК ВОНО Й БУЛО, АЛЕ НЕ У ВСІХ.

 

БІЛЬША ЧАСТИНА, ПОЗНАЙОМИВШИСЬ ІЗ ЗОВНІШНІМИ ХРИСТИЯНСЬКИМИ ПОРЯДКАМИ НА НИХ І ЗУПИНЯЛАСЬ, НЕ ТУРБУЮЧИСЬ ПРО ДУХ ЖИТТЯ.

 

ТАК Є І ДО СЬОГОДНІ. ІЗ УСІЄЇ МАСИ ХРИСТИЯН ЛИШЕ ХТОСЬ ВИЯВИТЬСЯ ХРИСТИЯНИНОМ ПО ДУХУ. ЩО Ж ІНШІ? “ІМ’Я НОСЯТЬ ЯК ЖИВІ, АЛЕ ОТ БАЧИМО – МЕРТВІ”.

 

КОЛИ АПОСТОЛИ ПРОПОВІДУВАЛИ ЄВАНГЕЛІЄ, ТО СЛОВО ЇХНЄ ВИБИРАЛО ЧАСТИНУ БОЖУ З ПОМІЖ УСЬОГО СЕРЕДОВИЩА ЯЗИЧНИЦЬКОГО СВІТУ: СЬОГОДНІ Ж ГОСПОДЬ, ЧЕРЕЗ ТЕ Ж СЛОВО, ВИБИРАЄ ЧАСТИНУ СВОЮ З СЕРЕДОВИЩА ХРИСТИЯНСЬКОГО СВІТУ.

 

“ТОЙ ХТО ЧИТАЄ НЕХАЙ РОЗУМІЄ”, І НЕХАЙ МАЄ ТУРБОТУ ВЗНАТИ ВІРНО, ЧИ ВХОДИТЬ ВІН ДО ЧИСЛА ЛЮДЕЙ ГОСПОДНІХ, І ЯКЩО НЕ БУДЕ ВПЕВНЕНИЙ У ЦЬОМУ, НЕХАЙ ПОТРУДИТЬСЯ СТАТИ ГОСПОДНІМ, ТОМУ ЩО В ЦЬОМУ СПАСІННЯ.

Вас може зацікавити

4 травня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

11 жовтня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Волинська єпархія УПЦ до Дня православної молоді проведе фестиваль #Стрітенняfest 2024

Редактор Головний