21.8 C
Lutsk
Субота, 25 Травень, 2024
Всі новини Календар

14 серпня 2023 року – календар з повчанням

Cедмиця 11 після П’ятидесятниці. Початок Успенського посту.
Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього. Святкування Всемилостивому Спасу і Пресвятій Богородиці (1164). Семи мучеників Маккавеїв: Авима, Антоніна, Гурія, Єлеазара, Євсевона, Аліма і Маркела, матері їхньої Соломонії та вчителя їхнього Єлеазара (166 р. до Р. Х.). Мчч. у Пергії Памфілійській: Леонтія, Атія, Олександра, Киндея, Минсифея, Киріака, Минеона, Катуна та Євклея (III). Сщмч. Димитрія Павського пресвітера (1937). Знайдення мощей прп. Софії Суздальської (1995).

Після Літургії звершується мале освячення води, зілля та меду нового збору.  

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: 2Кор. 2:4-15 (зач. 171 ). Єв.: Мф. 23:13-22 (зач. 94) – за понеділок.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Горе вам… що зачиняєте Царство Небесне людям” (Мф.23:13). Це сказано архієреям, які й самі не вчать народ спасительному шляху і священиків не примушують робити те саме; сказано і священикам, які залишають народ у нехтуванні, не піклуючись тлумачити їм, що потрібно для спасіння душі. Від цього народ перебуває в сліпоті, і одна частина залишається в упевненості, що йде справно; інша хоч і помічає, що в неї не так діло йде, але не йде куди слід, бо не знає, як і куди йти. Від цього різні безглузді поняття в народі; від цього знаходять у нього прийом і розкольники, і молокани, і хлисти, від цього зручно йде до нього і всяке зле вчення.

 

Священик зазвичай думає, що в нього в парафії все справно, і хапається за справу тільки тоді, коли це зло вже розростається і виходить назовні. Але тоді вже нічого не поробиш. Священик першою справою совісті своєї повинен вважати – дорослих вдосконалювати у веденні християнської віри, а юне, народжене покоління, з перших свідомих років готувати, тлумачачи їм, що потрібно і можна їм знати. Шкіл годі чекати. Це треба робити словесно, збираючи дітей до церкви і в дім недільними вечорами, або коли і як буде зручніше.

Вас може зацікавити

20 квітня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

27 грудня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Напередодні Неділі 18-ї після П’ятидесятниці Архіпастир очолив всенічне бдіння у кафедральному соборі

Редактор Головний