23.3 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Всі новини Календар

14 лютого 2023 року – календар з повчанням

Передсвято Стрітення Господнього. Мч. Трифона (250).

Мц. Перпетуї, мчч. Сатира, Ревоката, Саторніла, Секунда та мц. Філіцитати (202– 203). Прп. Петра Галатійського (429). Прп. Вендиміана, пустельника Віфінійського (близько 512). Сщмч. Миколая пресвітера (1938).

Євангельські Читання

1 Ін., 72 зач., III, 11-20. Мк., 64 зач., XIV, 10-42 і за середу (під зачало): 1 Ін., 73 зач., III, 21 – IV, 6. Мк., 65 зач., XIV, 43 – XV, 1. Мч.: Рим., 99 зач., VIII, 28-39. Лк., 51 зач. (від полу), X, 19-21.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“СЛАВЛЮ ТЕБЯ, ОТЧЕ, ГОСПОДИ НЕБА И ЗЕМЛИ, ЧТО ТЫ УТАИЛ СИЕ ОТ МУДРЫХ И РАЗУМНЫХ И ОТКРЫЛ МЛАДЕНЦАМ. ЕЙ, ОТЧЕ, ИБО ТАКОВО БЫЛО ТВОЕ БЛАГОВОЛЕНИЕ”. ОСЬ СУД НАД ЛЮДСЬКОЮ МУДРІСТЮ ТА РОЗУМНІСТЮ. І ВІН ОЧЕВИДНО ВИКОНУЄТЬСЯ. ОДКРОВЕННЯ ТЕПЕР ПЕРЕД ОЧИМА У БОЖИХ ПИСАННЯХ, І РОЗУМНИКИ ЧИТАЮТЬ ЙОГО, АЛЕ НЕ РОЗУМІЮТЬ. ДИВУВАТИСЯ ПОТРІБНО: НАПИСАНО ПРОСТО, А ЇМ ВСЕ ВИДАЄТЬСЯ ТАМ НЕ ТАК, ЯК НАПИСАНО; НЕМОВ ОСЛІПИЛО ЇХ.

 

НЕМОВЛЯТА БАЧАТЬ ТА РОЗУМІЮТЬ; А ДЛЯ НИХ ВІДКРИТЕ Є ПРИХОВАНИМ. ТАКИЙ ПОРЯДОК БУЛО УГОДНО СТВОРИТИ ОТЦЮ НЕБЕСНОМУ; ОТЖЕ, І НІЧОГО СПЕРЕЧАТИСЯ. ЯКЩО БИ ЗОВСІМ БУЛО НЕ ВІДКРИТИМ, НУ ТОДІ РОЗУМНИКИ МОГЛИ БИ ЩЕ ЗАПЕРЕЧИТИ; А ТО ВІДКРИТО – ПРИХОДИТЬ І БЕРИ, СТАНЬ ТІЛЬКИ НЕМОВЛЯМ.

 

“ЯК – Я?… НІ ЗА ЩО!” НУ, ЯК ХОЧЕШ: І ЗАЛИШАЙСЯ СОБІ ПРЕМУДРИМ ТА РОЗУМНИМ, НІЧОГО, ОДНАК ЖЕ ТАКИМ, ЩО СУТТЄВО ПОТРІБНОГО НЕ РОЗУМІЄ ТА НЕ ПОМІЩАЄ У СВОЇЙ ГОЛОВІ, ЩО БЛУДИТЬ СОБІ СЕРЕД ПРИВИДІВ ТА ІЛЮЗІЙ, ЯКІ ПОРОДЖЕНІ ТВОЇМ РОЗУМНИЦТВОМ ТА ТРИМАЮТЬ ТЕБЕ У ПОВНОМУ ОСЛІПЛЕННІ, ЧЕРЕЗ ЯКЕ ТИ ДУМАЄ, ЩО БАЧИШ, А ТИ СЛІПИЙ, ТІЛЬКИ БАЧИШ ЩОСЬ ЧЕРЕЗ ГУСТУ ІМЛУ. А ВОНА НЕ ВКАЗУЄ ТОБІ СПРАВЖНЬОЇ ДОРОГИ І НЕ ВЕДЕ ДО ЦІЛІ, А ТІЛЬКИ ТРИМАЄ В КОЛІ САМООБМАНУ. ВИЗВОЛИ НАС, ГОСПОДИ, ВІД ТАКОГО СТРАШНОГО СТАНУ.

Вас може зацікавити

Проповідь у день Різдва Христового

Редактор Головний

20 березня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

У 40-ий день після кончини митрополита Варфоломія єпископ Афанасій звершив панахиду за новопредставленим

Редактор Головний