17.8 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Всі новини Календар

14 листопада 2022 року – календар з повчанням

Безсрібників і чудотворців Косми і Даміана Асійських і матері їхньої прп. Феодотії (III).

Сщмчч. Іоанна єп. і Якова пресвітера, що в Персії постраждали (близько 345). Мцц. Кирієни та Іуліанії (305–311). Мч. Єрмінінгельда, царевича Готфського (586). Мчч. Кесарія, Дасія і з ними п’яти (VII). Сщмчч. Олександра і Феодора пресвітерів (1918). Сщмчч. Сергія, архієп. Єлецького і Мелітопольського, Олександра і Димитрія пресвітерів, мц. Єлисавети (1937); мч. Петра (1941).

Євангельські Читання

1 Сол., 262 зач., I, 1-5. Лк., 59 зач., ХІ, 29-33. Безсрр.: 1 Кор., 153 зач., XII, 27 – XIII, 8. Мф., 34 зач. (від полу), X, 1, 5-8.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ГОСПОДЬ ДАВ МОЛИТВУ СПІЛЬНУ ДЛЯ ВСІХ, ПОЄДНАВШИ У НІЙ ВСІ ПОТРЕБИ НАШІ, ДУХОВНІ ТА ТІЛЕСНІ, ВНУТРІШНЄ ТА ЗОВНІШНЄ, ВІЧНЕ ТА ТИМЧАСОВЕ. АЛЕ ОСКІЛЬКИ В ОДНІЙ МОЛИТВІ НЕ МОЖНА ПОЄДНАТИ ВСЬОГО, ПРО ЩО ДОВОДИТЬСЯ МОЛИТИСЯ БОГУ У ЖИТТІ, ТО ПІСЛЯ МОЛИТВИ СПІЛЬНОЇ ДАНЕ ПРАВИЛО НА ВИПАДОК ОСОБИСТИХ ПРОХАНЬ: “ПРОСІТЬ, І ДАНО БУДЕ ВАМ; ШУКАЙТЕ, І НАЙДЕТЕ; СТУКАЙТЕ І ВІДКРИЮТЬ ВАМ”.

 

У ЦЕРКВІ БОЖІЙ ТАК І РОБИТЬСЯ: ХРИСТИЯНИ ВСІ СПІЛЬНО МОЛЯТЬСЯ ПРО СПІЛЬНІ ПОТРЕБИ, АЛЕ КОЖЕН ОСОБИСТО ВИСЛОВЛЮЄ ПЕРЕД ГОСПОДОМ СВОЇ ПОТРЕБИ. СПІЛЬНО МОЛЯТЬСЯ У ХРАМАХ ЗА ВСТАНОВЛЕНИМ ПОРЯДКОМ, ЯКЕ Є НІЧИМ ІНШИМ, ЯК ПОЯСНЕННЯ І У РІЗНИХ ВИДАХ ВИСЛОВЛЕНА МОЛИТВА ГОСПОДНЯ, А ПРИВАТНО, ВДОМА, КОЖЕН ЯК ВМІЄ ПРОСИТЬ ГОСПОДА ПРО СВОЄ.

 

І В ХРАМІ МОЖНА МОЛИТИСЯ ПРО СВОЄ, І ВДОМА МОЖНА МОЛИТИСЯ ПРО СВОЄ, І ВДОМА МОЖНА МОЛИТИСЯ СПІЛЬНОЮ МОЛИТВОЮ. ПРО ОДНЕ ТІЛЬКИ ТРЕБА ТУРБУВАТИСЯ, ЩОБ, КОЛИ СТОЇМО НА МОЛИТВІ, ВДОМА ЧИ У ЦЕРКВІ, У НАС НА ДУШІ БУЛА СПРАВЖНЯ МОЛИТВА, СПРАВЖНЄ ЗВЕРНЕННЯ ТА ПІДНЕСЕННЯ РОЗУМУ І СЕРЦЯ НАШОГО ДО БОГА.

 

ЯК ХТО ЗУМІЄ, НЕХАЙ РОБИТЬ ТАК. НЕ СТІЙ, ЯК СТАТУЯ, І НЕ БУРМОЧИ МОЛИТОВ, ЯК ЗАВЕДЕНА МАШИНКА, ЩО ГРАЄ ПІСНІ. СКІЛЬКИ НЕ СТІЙ ТАК І СКІЛЬКИ НЕ БУРМОЧИ, НЕМАЄ У ТЕБЕ МОЛИТВИ, КОЛИ РОЗУМ БЛУКАЄ І СЕРЦЕ ПОВНЕ ПОВСЯКДЕННИХ КЛОПОТІВ. УЖЕ ЯКЩО СТОЇШ НА МОЛИТВІ, НАЛАШТУВАВСЯ НА НЕЇ, ЩО ВАРТУЄ ТОБІ І РОЗУМ ТА СЕРЦЕ ЗАЛУЧИТИ СЮДИ Ж? І МАНИ ЇХ, НАВІТЬ ЯКЩО ВОНИ ПОЧАЛИ УПИРАТИСЯ. ТОДІ СКЛАДАЄТЬСЯ МОЛИТВА СПРАВЖНЯ, ЯКА ПРИВЕРНЕ МИЛІСТЬ БОЖУ І БОЖУ ОБІТНИЦЮ: ПРОСІТЬ І ДАСТЬСЯ. НЕ ДАЄТЬСЯ ЧАСТО ТОМУ, ЩО НЕМАЄ ПРОХАННЯ, А ТІЛЬКИ БЛАГАЛЬНЕ СТАНОВИЩЕ.

Вас може зацікавити

15 травня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

5 липня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Як часто потрібно читати Біблію вдома?

Редактор Головний