30.5 C
Lutsk
Середа, 17 Липень, 2024
Календар

7 грудня 2020 року – православний календар

Совершается служба на шестьВмц. Єкатерини  (305-313). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомВмч. Меркурія (III). Совершается служба на шестьМч. Меркурія Смоленського (1238).

Мц. Августи , мчч. Порфирія Стратилата і 200 воїнів (305-313). Прп. Меркурія, посника Печерського (XIV). Прп. Симона Сойгинського (1562). Прп. Мастридії  діви.

Сщмч. Євграфа пресвітера (1919). Сщмчч. Євгенія і Михаїла пресвітерів (1937). Сщмчч. Олександра, Олексія, ІоаннаКорнилія і Митрофана пресвітерів (1937).

Євангельські Читання

1 Тим., 285 зач. (від полу́), V, 1-10. Лк., 86 зач., XVII, 20-25. Свв.: Еф., 233 зач., VI, 10-17. Лк., 106 зач., XXI, 12-19.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

СКАЗАВ, ЩО СИН ЛЮДСЬКИЙ З’ЯВИТЬСЯ У ДЕНЬ СВІЙ, ЯК БЛИСКАВКА, МИТТЄВО ОСВІЧУЮЧИ ВСЕ ПІДНЕБЕССЯ, ГОСПОДЬ ДОБАВИВ: “ПЕРЕД ТИМ НАЛЕЖИТЬ ЙОМУ БАГАТО ПОСТРАЖДАТИ, А РІД ЦЕЙ ВІДМОВИТЬСЯ ВІД НЬОГО”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

З ЦИХ СЛІВ ВИДНО, ЩО ЦЕ “НАЛЕЖИТЬ ПОСТРАЖДАТИ” ПОВИННО ПЕРЕДУВАТИ ЯВЛЕННЮ ГОСПОДА У СЛАВІ. ВІДПОВІДНО, ВЕСЬ ЧАС ДО ТОГО ДНЯ – ЧАС СТРАЖДАНЬ ГОСПОДА. У СВОЄМУ ЛИЦІ ВІН ПОСТРАЖДАВ В ОДИН ДУЖЕ ВІДОМИЙ ЧАС, ПІСЛЯ ТОГО Ж СТРАЖДАННЯ ЙОГО БУДУТЬ ТРИВАТИ І В ЛИЦІ ВІРЯН, – СТРАЖДАННЯ НАРОДЖЕННЯ ВІРЯН, ЇХ ВИХОВАННЯ У ДУСІ ТА ЗБЕРІГАННЯ ВІД ВОРОЖИХ ДІЙ, ВНУТРІШНІХ ТА ЗОВНІШНІХ; БО СОЮЗ У ГОСПОДА ЗІ СВОЇМИ НЕ ТІЛЬКИ МОРАЛЬНИЙ, А ЖИВИЙ, ЗАРАДИ ЯКОГО ВСЕ, ЩО СТОСУЄТЬСЯ ЇХ, МАЄ СТОСУНОК І ДО НЬОГО, ЯК ДО ЇХНЬОГО ГЛАВИ.

 

З ЦІЄЇ ДУМКИ ВИХОДИТЬ, НЕ МОЖНА НЕ БАЧИТИ, ЩО ГОСПОДЬ ТОЧНО БАГАТО СТРАЖДАЄ. НАЙБІЛЬШ ЧУТТЄВІ СКОРБОТИ – ЦЕ ПАДІННЯ ВІРУЮЧИХ; ЩЕ БІЛЬШ ЧУТТЄВІ ДЛЯ НЬОГО – ЦЕ ВІДПАДІННЯ ВІД ВІРИ. АЛЕ ЦЕ ВЖЕ КІНЦЕВІ УРАЖЕННЯ; ПОСТІЙНІ Ж СТРІЛИ – СКОРБОТИ ТА СПОКУСИ І ПОХИТУВАННЯ ВІРИ НЕВІР’ЯМ. ПРОМОВИ ТА ПИСАННЯ, ЯКІ ДИХАЮТЬ НЕВІР’ЯМ, – ЦЕ РОЗПЕЧЕНІ СТРІЛИ ЛУКАВОГО. У НАС ЧАС БАГАТО КУЗЕНЬ СТВОРИВ ЛУКАВИЙ ДЛЯ КУВАННЯ ТАКИХ СТРІЛ.

 

СЕРЦЯ ВІРУЮЧИХ БОЛЯТЬ, БУВАЮЧИ ВРАЖЕНИМИ НИМИ ТА БАЧАЧИ ВРАЖЕННЯ ІНШИХ; З НИМИ І ГОСПОДЬ БОЛИТЬ. АЛЕ НАСТАНЕ ДЕНЬ СЛАВИ ГОСПОДА, ТОДІ ВІДКРИЄТЬСЯ ТАЄМНИЦЯ ПІТЬМИ, І ТІ, ЩО ПОСТРАЖДАЛИ, ПОРАДІЮТЬ З ГОСПОДОМ. ДО ТОГО Ж ЧАСУ ТРЕБА ТЕРПІТИ ТА МОЛИТИСЯ.

Вас може зацікавити

2 лютого 2020 року – православний календар

Редактор Головний

30 грудня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

24 травня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний