22.2 C
Lutsk
Понеділок, 20 Травень, 2024
Календар

14 листопада 2019 року – календар з повчанням

Седмиця 22-а після П’ятидесятниці. Глас 4.
Посту немає.

Совершается служба на шестьБезсрібників та чудотворців Косми і Даміана Асійських і матері їх прп. Феодотії (III).

Сщмчч. Іоанна єпископа і Якова пресвітера, що в Персії постраждали (бл. 345). Мцц. Кирієни та Іуліанії (305-311). Мч. Єрмінінгельда, царевича Готфського (586). Мчч. КесаріяДасія і з ними п’яти (VII).

Сщмчч. Олександра і Феодора пресвітерів (1918). Прп. Сергія, архієп. Єлецького і Мелітопольського, сщмчч. Олександра і Димитрія пресвітерів, мц. Єлисавети (1937). Мч. Петра (1941).

Євангельські Читання

Кол., 260 зач., IV, 2-9. Лк., 62 зач., XI, 47 – XII, 1. Безсрр. :1 Кор., 153 зач., XII, 27 – XIII, 8. Мф., 34 зач. (від полу́), X, 1, 5-8.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен  року

“Побережіться закваски фарисейської, яка є лицемірством”. Примітна риса лицемірства – робити все напоказ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Діяти на очах в інших ще не є лицемірством, тому що більша частина обов’язкових для нас справ і повинна бути здійсненою для людей, відповідно, серед них та на очах у них.

 

Хоча і краще чинять ті, хто умудряється все робити таємно, але не завжди це можливо; тому-то тим, хто діє на виду, не можна відразу ж докоряти у бажанні тільки бути видними або діяти напоказ. У них може бути щире бажання робити добро, а показовість є необхідною умовою, яка супроводжує справи, що здійснюються зовнішньо.

 

Лицемірство починається з того моменту, коли з’являється бажання не добро робити, а показати тільки себе таким, що робить добро. І це знову ж не завжди буває злочинним, тому що може бути тільки хвилинним набігом помислів, які відразу ж бувають поміченими та проганяються.

 

Але коли матиметься на увазі встановити за собою репутацію такого, хто робить добро, то тут уже лицемірство, яке глибоко входить у серце. Коли ж до всього цього приєднається ще прихована ціль користуватися і вигодами подібної репутації, то тут вже лицемірство у всій своїй силі.

 

Дивися ж кожен, чого вимагає Господь, коли заповідує “берегтися закваски фарисейської”. Роби добро за бажанням іншим людям, за усвідомленням на те волі Божої, у славу Божу, а про те, як поглянуть на те люди, не турбуйся – та уникнеш лицемірства.

Вас може зацікавити

20 червня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

25 серпня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

31 березня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний