21.8 C
Lutsk
Субота, 25 Травень, 2024
Всі новини Календар

5 жовтня 2022 року – календар з повчанням

Сщмч. Фоки, єп. Синопійського (117). Прор. Іони (VIII ст. до Р. Х.). Прп. Іони пресвітера (IX), батька свв. Феофана, творця канонів, і Феодора Начертанних. Мч. Фоки вертоградаря (близько 320). Прав. Петра, колишнього митаря (VI). Прп. Макарія Жабинського, Білевського чудотворця. Прп. Іони Яшезерського (1589–1592). Сщмч. Феодосія Бразького (1694) (Румун.). Блж. Параскеви Дивєєвської (1915). Сщмч. Веніаміна, єп. Романовського (1930). Собор Тульських святих.

Ікони Божої Матері, йменованої «Услишательниця».

Євангельські Читання

Єф., 223 зач., ІІІ, 8-21. Лк., 12 зач., IV, 1-15. Сщмч.: Євр., 311 зач., IV, 14 – V, 6. Ін., 36 зач., X, 9-16.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ДИЯВОЛ ПІДХОДИТЬ ЗІ СПОКУСОЮ ДО БОГОЛЮДИНИ – ХТО ДЕ З ЛЮДЕЙ БУВАЄ ВІД ТОГО ВІЛЬНИЙ?

 

ТОЙ, ХТО ХОДИТЬ З ВОЛІ ЛУКАВОГО; ВІН НЕ ВІДЧУВАЄ НАПАДІВ, А ТІЛЬКИ НАПРАВЛЕНИЙ БУВАЄ ВСЕ НА БІЛЬШЕ І БІЛЬШЕ ЗЛО; ЯКЩО Ж СКОРО ХТО ПОЧНЕ ПРИХОДИТИ ДО ТЯМИ І ДУМАТИ ПРО ТЕ, ЩОБ РОЗПОЧАТИ НОВЕ ЖИТТЯ З ВОЛІ БОЖОЇ, ВІДРАЗУ Ж ІДЕ В ДІЮ ВСЕ САТАНИНСЬКЕ: ХТО З ЧИМ ПОСПІШАЄ, ЩО РОЗСІЯТИ ДОБРІ ДУМКИ І ПОЧИНАННЯ ТОГО, ХТО КАЄТЬСЯ.

 

НЕ ВСТИГНУТЬ ВІДХИЛИТИ, – СТАРАЮТЬСЯ ЗАВАДИТИ ДОБРОМУ ПОКАЯННЮ ТА СПОВІДІ; ТУТ НЕ ВСТИГНУТЬ, – СХИТРУЮТЬ, ЩОБ ПОСІЯТИ НАСІННЯ СЕРЕД ПЛОДІВ ПОКАЯННЯ І ТРУДІВ В ОЧИЩЕННЯ СЕРЦЯ; НЕ ВСТИГНУТЬ ЗЛА ВСЕЛИТИ, – НАМАГАЮТЬСЯ ДОБРО ПОКРИВИТИ, І ТАК ДО КІНЦЯ ЖИТТЯ.

 

НАВІТЬ ПОМЕРТИ СПОКІЙНО НЕ ДАЮТЬ; І ПІСЛЯ СМЕРТІ ГАНЯЮТЬСЯ ЗА ДУШЕЮ, ПОКИ НЕ МИНЕ ВОНА ПОВІТРЯНІ ПРОСТОРИ, ДЕ ВОНИ ВИТАЮТЬ І УТРИМУЮТЬ СВОЇ КУБЛА.

 

“ЯК ЖЕ, – АДЖЕ ЦЕ  БЕЗРАДІСНО ТА СТРАШНО!” ДЛЯ ВІРЯНИНА НІЧОГО ТУТ НЕМАЄ СТРАШНОГО, ТОМУ ЩО БІСИ ТІЛЬКИ КЛОПОЧУТЬ БІЛЯ БОГОБОЯЗНОГО, А СИЛИ НІЯКОЇ НЕ МАЮТЬ. ТОЙ, ХТО ТВЕРЕЗО МОЛИТЬСЯ, СТРІЛИ З СЕБЕ НА НИХ ПУСКАЄ, І ВОНИ ДАЛЕКО ТРИМАЮТЬСЯ ВІД НЬОГО, НЕ НАСМІЛЮЮЧИСЬ ПІДСТУПИТИ ТА БОЯЧИСЬ МОЖЛИВОЇ ПОРАЗКИ.

ЯКЩО Ж МАЮТЬ УСПІХ У ЧОМУСЬ, ТО ТІЛЬКИ ЧЕРЕЗ НАШІ ПОМИЛКИ. ПОСЛАБИМО СВОЮ УВАГУ ЧИ ДОЗВОЛИМО СОБІ ЗАХОПИТИСЯ ПРИВИДАМИ ЇХ, – ВОНИ ТУТ ЯК ТУТ, І ПОЧНУТЬ ТУРБУВАТИ СМІЛИВІШЕ. НЕ ВСТИГНЕШ ВЧАСНО ПРИЙТИ ДО ТЯМИ – ЗАКРУТЯТЬ, А ОГОВТАЄТЬСЯ ДУША, ЗНОВУ ВІДСКАЧУТЬ, І ЗДАЛЕКУ БУДУТЬ ПІДГЛЯДАТИ, ЧИ НЕ МОЖНА ЗНОВУ ЯКОСЬ ПІДІЙТИ.
ТОМУ ПИЛЬНУЙТЕ ТА МОЛІТЬСЯ, І ВОРОГИ НІЧОГО ТОБІ НЕ ЗРОБЛЯТЬ.

Вас може зацікавити

Як православним ставитися до Нового року?

Редактор Головний

12 липня 2019 року – православний календар

Редактор Головний

10 січня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний