9.6 C
Lutsk
Субота, 18 Травень, 2024
Календар

14 червня 2020 року – календар з повчанням

Неділя 1-ша після П’ятидесятниці, Всіх святихГлас 8.
Заговини на Петрів піст.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМчч. Іустина Філософа та іншого Іустина і з ними ХаритонаХарити, ЄвелпістаІєраксаПеона і Валеріана (166). Совершается служба на шестьПрп. Діонісія, ігумена Глушицького (1437). Прав. Іоанна Кронштадтського (прославлення 1990).

Прп. Агапіта Печерського, лікаря безмездного (XI). Прп. Іустина Поповича, Челійського (1978). (Серб.)

Сщмч. Василія пресвітера, мц. Віри (1940).

Ікон Божої Матері: Пом’якшення злих сердець”Непорушна Стіна”.

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 1-е, Мф., 116 зач., XXVIII, 16-20. Літ. – Євр., 330 зач., XI, 33 – XII, 2. Мф., 38 зач., X, 32-33, 37-38; XIX, 27-30.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник ВышенскийСвята Церква кожного дня вшановує пам’ять святих. Але оскільки були угодникі Божі, які невідомо подвизалися, були явлені Церкві, то, щоб не залишити і їх без шанування, Церква встановила день, у який прославляє всіх від віку угодивших Богу, щоб не залишилося нікого не прославленого нею.

Творити ж це відразу після зішестя Святого Духа узаконила вона тому, що всі святі зробилися та робляться святими благодаттю Святого Духа: благодать Святого Духа приносить покаяння та звільнення від гріхів, вона ж вводить у боротьбу з пристрастями та похотьми і вінчає цей подвиг чистотою та безпристрасністю. І таким чином є нове творіння, гідне для нового неба та нової землі.

Постараємось і ми йти слідом за святими Божими. Як це робити, вчить нас нинішнє Євангеліє: воно вимагає відважного сповідування віри у Господа, любові до Нього, підняття хреста самовідречення та сердечного від усього відречення. Покладемо ж початок за цим указанням.

Вас може зацікавити

24 січня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

18 червня 2019 року

Редактор Головний

29 квітня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний