4.5 C
Lutsk
П’ятниця, 19 Квітень, 2024
Всі новини Календар

11 грудня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 25-а після П’ятидесятниці. Глас 7.
Різдвяний піст.
Дозволяється риба.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМч. Іринарха і святих семи жон (303). Совершается служба на шестьПрмч. і спов. Стефана Нового (767).

Мчч. СтефанаВасиліяГригорія, другого Григорія, Іоанна та інших багатьох (VIII). Свт. Феодора, архієп. Ростовського (1394).

Совершается служба со славословиемСщмч. митрополита Серафима (1937). Сщмчч. Олексія, ОлексіяВасилія пресвітерів, прмч. РафаїлаВікентія і мц. Анісії (1937). Мц. Параскеви (1938). Сщмч. Миколая пресвітера (1941). Знайдення мощей прп. Сергія, спов. (2000).

Євангельські Читання

Прмч.: 2 Тим., 291 зач., I, 8-18. Мф., 37 зач., X, 23-31. Ряд.: Гал., 199 зач., I, 3-10. Лк., 51 зач. (від полу́), X, 19-21 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“СЛАВЛЮ ТЕБЯ, ОТЧЕ, ГОСПОДИ НЕБА И ЗЕМЛИ, ЧТО ТЫ УТАИЛ СИЕ ОТ МУДРЫХ И РАЗУМНЫХ И ОТКРЫЛ МЛАДЕНЦАМ. ЕЙ, ОТЧЕ, ИБО ТАКОВО БЫЛО ТВОЕ БЛАГОВОЛЕНИЕ”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ОСЬ СУД НАД ЛЮДСЬКОЮ МУДРІСТЮ ТА РОЗУМНІСТЮ. І ВІН ОЧЕВИДНО ВИКОНУЄТЬСЯ. ОДКРОВЕННЯ ТЕПЕР ПЕРЕД ОЧИМА У БОЖИХ ПИСАННЯХ, І РОЗУМНИКИ ЧИТАЮТЬ ЙОГО, АЛЕ НЕ РОЗУМІЮТЬ.

 

ДИВУВАТИСЯ ПОТРІБНО: НАПИСАНО ПРОСТО, А ЇМ ВСЕ ВИДАЄТЬСЯ ТАМ НЕ ТАК, ЯК НАПИСАНО; НЕМОВ ОСЛІПИЛО ЇХ. НЕМОВЛЯТА БАЧАТЬ ТА РОЗУМІЮТЬ; А ДЛЯ НИХ ВІДКРИТЕ Є ПРИХОВАНИМ. ТАКИЙ ПОРЯДОК БУЛО УГОДНО СТВОРИТИ ОТЦЮ НЕБЕСНОМУ; ОТЖЕ, І НІЧОГО СПЕРЕЧАТИСЯ. ЯКЩО БИ ЗОВСІМ БУЛО НЕ ВІДКРИТИМ, НУ ТОДІ РОЗУМНИКИ МОГЛИ БИ ЩЕ ЗАПЕРЕЧИТИ; А ТО ВІДКРИТО – ПРИХОДИТЬ І БЕРИ, СТАНЬ ТІЛЬКИ НЕМОВЛЯМ.

 

“ЯК – Я?… НІ ЗА ЩО!” НУ, ЯК ХОЧЕШ: І ЗАЛИШАЙСЯ СОБІ ПРЕМУДРИМ ТА РОЗУМНИМ, НІЧОГО, ОДНАК ЖЕ ТАКИМ, ЩО СУТТЄВО ПОТРІБНОГО НЕ РОЗУМІЄ ТА НЕ ПОМІЩАЄ У СВОЇЙ ГОЛОВІ, ЩО БЛУДИТЬ СОБІ СЕРЕД ПРИВИДІВ ТА ІЛЮЗІЙ, ЯКІ ПОРОДЖЕНІ ТВОЇМ РОЗУМНИЦТВОМ ТА ТРИМАЮТЬ ТЕБЕ У ПОВНОМУ ОСЛІПЛЕННІ, ЧЕРЕЗ ЯКЕ ТИ ДУМАЄ, ЩО БАЧИШ, А ТИ СЛІПИЙ, ТІЛЬКИ БАЧИШ ЩОСЬ ЧЕРЕЗ ГУСТУ ІМЛУ. А ВОНА НЕ ВКАЗУЄ ТОБІ СПРАВЖНЬОЇ ДОРОГИ І НЕ ВЕДЕ ДО ЦІЛІ, А ТІЛЬКИ ТРИМАЄ В КОЛІ САМООБМАНУ.

 

ВИЗВОЛИ НАС, ГОСПОДИ, ВІД ТАКОГО СТРАШНОГО СТАНУ!…

Вас може зацікавити

11 серпня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Нехай подвиг свт. Григорія Палами стане для нас провідником до Царства Божого: проповідь у другу неділю Великого посту

Редактор Головний

25 червня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний