23.3 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Календар

13 травня 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 4-а після Пасхи. Глас 3.
День пісний.
Дозволяється риба.

Преполовіння П’ятидесятниці . Совершается служба с полиелеемАп. Якова Зеведєєвого (44). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомЗнайдення мощей свт. Никити, єп. Новгородського (1558). Совершается служба с полиелеемСвт. Ігнатія Брянчанінова, єп. Кавказького (1867).

Свт. Доната, єп. Єврії (бл. 387). Знайдення мощей сщмч. Василія, єп. Амасійського (IV). Мч. Максима.

Моздоцької та Дубенської (Красногірської) (XVII) ікон Божої Матері.

Євангельські Читання

Утр. – Ін., 67 зач., XXI, 15-25 . Літ. – Діян., 34 зач., XIV, 6-18. Ін., 26 зач., VII, 14-30. Ап.: Діян., 29 зач., XII, 1-11. Лк., 17 зач., V, 1-11.

Цього дня за традицією звершується мале освячення води.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

У Преполовіння чується заклик від імені Господа: “хто прагне з вас, нехай прийде до Мене та й п’є”. Якщо так, то ходімо всі до Нього. Хто що би не прагнув, тільки би те не противне було духу Господа, неодмінно знайде задоволення.

Хто прагне знань, ідіть до Господа, бо Він – єдине світло, яке істинно просвітлює кожну людину. Хто прагне очищення від гріхів та втамування совісних мук, ідіть до Господа; бо Він підніс гріхи всього світу на дерево та рукописання їх роздер. Хто прагне спокою серця, ідіть до Господа; бо Він є скарб, володіння яким змусить вас забути всі позбавлення та знехтувати всіма благами, щоб володіти Ним єдиним.

– Сила кому потрібна – у Нього всяка сила. Чи слава – у Нього слава більша світу. Чи свобода – Він даруватель істинної свободи. Він вирішить усі наші здивування, розірве вузи пристрасті, розвіє всі скорботи та туги, дасть подолати всі перешкоди, всі спокуси та підступи ворога. Та зрівняє шлях нашого життя духовного. Ходімо ж всі до Господа!

Вас може зацікавити

20 червня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

24 березня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

3 жовтня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний