10 C
Lutsk
Середа, 17 Квітень, 2024
Всі новини Календар

13 листопада 2023 року – календар з повчанням

Cедмиця 24 після П’ятидесятниці. Посту немає.


Апп. від 70-ти Стахія, Амплія, Урвана, Наркіса, Апелія та Аристовула (I). Мч. Єпимаха (близько 250). Прп. Маври (V). Прпп. Спиридона і Никодима, просфорників Печерських, у Ближніх печерах (XII). Прав. Петра Калнишевського (1803). Сщмч. Іоанна Кочурова пресвітера (1917). Прмч. Леоніда (Молчанова) (1918); сщмчч. Всеволода Смирнова, Олександра Воздвиженського, Сергія Розанова, Олексія Сибірського, Василія Архангельського, Петра Воскобойникова, Василія Колоколова пресвітерів, прмчч. Анатолія (Ботвинников), Євфросина (Антонова) і мч. Якова Блатова (1937); прмч. Інокентія (Мазуріна) ієродиякона (1938).


Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: 1Сол. 2:20-3:8 (зач. 267). Єв.: Лк. 11:29-33 (зач. 59).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ГОСПОДЬ ДАВ МОЛИТВУ СПІЛЬНУ ДЛЯ ВСІХ, ПОЄДНАВШИ У НІЙ ВСІ ПОТРЕБИ НАШІ, ДУХОВНІ ТА ТІЛЕСНІ, ВНУТРІШНЄ ТА ЗОВНІШНЄ, ВІЧНЕ ТА ТИМЧАСОВЕ. АЛЕ ОСКІЛЬКИ В ОДНІЙ МОЛИТВІ НЕ МОЖНА ПОЄДНАТИ ВСЬОГО, ПРО ЩО ДОВОДИТЬСЯ МОЛИТИСЯ БОГУ У ЖИТТІ, ТО ПІСЛЯ МОЛИТВИ СПІЛЬНОЇ ДАНЕ ПРАВИЛО НА ВИПАДОК ОСОБИСТИХ ПРОХАНЬ: “ПРОСІТЬ, І ДАНО БУДЕ ВАМ; ШУКАЙТЕ, І НАЙДЕТЕ; СТУКАЙТЕ І ВІДКРИЮТЬ ВАМ”.

 

У ЦЕРКВІ БОЖІЙ ТАК І РОБИТЬСЯ: ХРИСТИЯНИ ВСІ СПІЛЬНО МОЛЯТЬСЯ ПРО СПІЛЬНІ ПОТРЕБИ, АЛЕ КОЖЕН ОСОБИСТО ВИСЛОВЛЮЄ ПЕРЕД ГОСПОДОМ СВОЇ ПОТРЕБИ. СПІЛЬНО МОЛЯТЬСЯ У ХРАМАХ ЗА ВСТАНОВЛЕНИМ ПОРЯДКОМ, ЯКЕ Є НІЧИМ ІНШИМ, ЯК ПОЯСНЕННЯ І У РІЗНИХ ВИДАХ ВИСЛОВЛЕНА МОЛИТВА ГОСПОДНЯ, А ПРИВАТНО, ВДОМА, КОЖЕН ЯК ВМІЄ ПРОСИТЬ ГОСПОДА ПРО СВОЄ.

 

І В ХРАМІ МОЖНА МОЛИТИСЯ ПРО СВОЄ, І ВДОМА МОЖНА МОЛИТИСЯ ПРО СВОЄ, І ВДОМА МОЖНА МОЛИТИСЯ СПІЛЬНОЮ МОЛИТВОЮ. ПРО ОДНЕ ТІЛЬКИ ТРЕБА ТУРБУВАТИСЯ, ЩОБ, КОЛИ СТОЇМО НА МОЛИТВІ, ВДОМА ЧИ У ЦЕРКВІ, У НАС НА ДУШІ БУЛА СПРАВЖНЯ МОЛИТВА, СПРАВЖНЄ ЗВЕРНЕННЯ ТА ПІДНЕСЕННЯ РОЗУМУ І СЕРЦЯ НАШОГО ДО БОГА.

 

ЯК ХТО ЗУМІЄ, НЕХАЙ РОБИТЬ ТАК. НЕ СТІЙ, ЯК СТАТУЯ, І НЕ БУРМОЧИ МОЛИТОВ, ЯК ЗАВЕДЕНА МАШИНКА, ЩО ГРАЄ ПІСНІ. СКІЛЬКИ НЕ СТІЙ ТАК І СКІЛЬКИ НЕ БУРМОЧИ, НЕМАЄ У ТЕБЕ МОЛИТВИ, КОЛИ РОЗУМ БЛУКАЄ І СЕРЦЕ ПОВНЕ ПОВСЯКДЕННИХ КЛОПОТІВ. УЖЕ ЯКЩО СТОЇШ НА МОЛИТВІ, НАЛАШТУВАВСЯ НА НЕЇ, ЩО ВАРТУЄ ТОБІ І РОЗУМ ТА СЕРЦЕ ЗАЛУЧИТИ СЮДИ Ж? І МАНИ ЇХ, НАВІТЬ ЯКЩО ВОНИ ПОЧАЛИ УПИРАТИСЯ. ТОДІ СКЛАДАЄТЬСЯ МОЛИТВА СПРАВЖНЯ, ЯКА ПРИВЕРНЕ МИЛІСТЬ БОЖУ І БОЖУ ОБІТНИЦЮ: ПРОСІТЬ І ДАСТЬСЯ. НЕ ДАЄТЬСЯ ЧАСТО ТОМУ, ЩО НЕМАЄ ПРОХАННЯ, А ТІЛЬКИ БЛАГАЛЬНЕ СТАНОВИЩЕ.

Вас може зацікавити

Напередодні неділі 15-ої після П’ятидесятниці архієпископ Нафанаїл звершив всенічне бдіння. ФОТО

Редактор Головний

28 жовтня 2020 – календар з повчанням

Редактор Головний

8 червня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний