10.1 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Всі новини Календар

12 листопада 2023 року – календар з повчанням

Неділя 23 після П’ятидесятниці. Посту немає.
Сщмч. Зіновія, єп. Егейського, і сестри його мц. Зіновії (285). Апп. від 70-ти Тертія, Марка, Іуста й Артеми (I). Сщмч. Маркіана, єп. Сиракузького (II). Мц. Євтропії (близько 250). Мц. Анастасії Солунської (III). Свв. Стефана Мілютина, короля Сербського (1320), брата його Драгутина (1316) та матері їхньої Єлени (1306) (Серб.). Сщмч. Матфея Казаріна диякона (1942). Св. Феодосія Станкевича спов., пресвітера (1950)Перенесення мощей сщмч. Олександра (Петровського), архієп. Харківського (1992). Знайдення мощей свт. Агафангела (Преображенського) спов., митр. Ярославського (1998). Знайдення мощей прп. Євтропії Херсонської (2009)Озерянської ікони Божої Матері (ХVI).

Євангельські Читання

Утр.: – Мф. 28:16-20; Мф. 28:16-20 (зач. 116). На літ.: – Ап.: Еф. 2:4-10 (зач. 220). Єв.: Лк. 8:26-39 (зач. 38 – про зцілення гадаринського біснуватого).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Гадаринський біснуватий після зцілення свого приліплюється до Господа і бажає бути з Ним завжди; потім, почувши волю Його, йде й проповідує про благодіяння, яке він отримав, по всьому місту. Благодійник приваблює, воля Його стає законом для облагодіяного, і язик не може втриматися, щоб не сповіщати про те, що отримано від Нього. Якби ми мали в пам’яті всі блага, отримані й одержувані від Господа, то не було б між нами невдячних, не було б порушників святої волі Його, не було б таких, які не любили б Його понад усе…

 

У Хрещенні ми позбавлені прабатьківського гріха і всієї згубності його; у покаянні постійно омиваємося від гріхів, що невпинно прилипають до нас. Промислом Божим охороняємося від бід, нерідко невидимих для нас самих, і отримуємо напрямок життя, найбезпечніший для нас і найсприятливіший для цілей наших; та й усе, що маємо, усе від Господа. Тому-то нам слід вседушно належати Господу, в усьому виконувати волю Його і прославляти ім’я Його пресвяте, а особливо життям і ділами, щоб не бути гіршими за гадаринського біснуватого, який відразу виявився настільки мудрим, що став гідним прикладом наслідування для всіх.

Вас може зацікавити

2 березня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

У Велику П’ятницю Архіпастир молився за уставним богослужінням у кафедральному соборі

Редактор Головний

Багато часу на війні, а смерть застала під час ротації вдома: У Смолигові звершили Чин відспівування військового

Редактор Головний