18.2 C
Lutsk
Середа, 19 Червень, 2024
Календар

12 травня 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 4-а після Пасхи. Глас 3.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомДев’яти мучеників Кізікських: ФеогнідаРуфаАнтипатраФеостихаАртемиМагнаФеодотаФавмасія та Филимона (286-299). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Мемнона чудотворця (II). Прп. Нектарія Оптинського (1928).

Мчч. Діодора та Родопіана диякона (284-305). Свт. Василія Острозького (1671) (Серб.). Трьохсот мучеників,  які в горах Дудикваті та Папаті (Туреччина) постраждали (XVII-XVIII) (Груз.). Прп. Амфілохія Почаївського (2002). Прославлення свт. Іларіона, єп. Полтавського та Переяславського (1904).

Євангельські Читання

Діян., 25 зач., X, 21-33. Ін., 25 зач., VII, 1-13.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

“Вас світ не може ненавидіти, а Мене ненавидить, тому що Я свідчу про нього, що справи його злі”. Це сказав Господь не учням, а учням передрік потім, що і їх світ буде ненавидіти та гнати, тому що Він вибрав їх зі світу. Тому зауважуйте, на що звертається ненависть світу та дізнаєтесь, де частина Христова; на що більше повстає світ, то більше є Христове, ближче до Нього.

Це зовнішня вказівка, але для зовнішніх і цього достатньо. Світ сам не діє, а розпалюється на справи князем своїм – сатаною, справи якого зруйнував Господь і продовжує руйнувати у віруючих та через віруючих. Господу безпосередньо він нічого не може зробити; тому і лють свою направляє він на віруючих у Нього, щоб через докучання їм дошкулити Господу.

І теж не прямо діє, але через органи свої, які скаладають світ. Це не означає, що він сильний; не бійтесь його, але швидше дерзайте, бо Господь переміг світ та князя його. Хто сам не піддається, тому він нічого не має змоги зробити.

Вас може зацікавити

6 серпня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

9 вересня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

4 червня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний