17.1 C
Lutsk
Четвер, 23 Травень, 2024
Всі новини Календар

12 квітня 2024 року – календар з повчанням

Седмиця 4 Великого посту. Великий піст.

Прп. Іоанна Ліствичника (649). Прор. Іоада (Х ст. до Р. Х.). Апп. від 70-ти Сосфена, Аполоса, Кіфи, Кесаря та Єпафродита (I). Св. Євули, матері вмч. Пантелеймона (близько 303). Прп. Іоанна безмовника (VI). Прп. Зосими, єп. Сиракузького (близько 662). Свт. Софронія, єп. Іркутського (1771). Свт. Гавриїла, митр. Кишиневського і Хотинського (1821).

Богослужбові читання Святого Письма на сьогодні:

На 6-му часі: – Іс. 29:13-23. На вечірні: – Бут. 12:1-7; Притч. 14:15-26.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

«І промовив Господь до Авраама: Вийди зо своєї землі, і від родини своєї, і з дому батька свого до Краю, який Я тобі покажу» (Бут. 12:1).

 

Це явний образ тієї зміни сердечної, яка відбувається в істинно віруючих, коли вони щиро беруть на себе хрест свій і слідують за Христом. Залишають вони батька свого – самість, розпинаючи її самозреченням; залишають рід свій – свої особисті гріховні схильності, пристрасті й звички, розіп’явши їх рішучістю неухильно в усьому слідувати пристрастовбивчим Господнім заповідям; залишають землю свою, всю сферу гріховну, світ, з усіма його вимогами, розпинаючи його рішучістю бути для нього чужим, хоч би для цього необхідно було зазнати не лише втрат у майні й значущості у суспільстві, а й самої смерті.

Вас може зацікавити

Проповідь у неділю перед Різдвом Христовим, святих отців

Редактор Головний

Кожен із нас має бути апостолом, – Блаженніший Митрополит Онуфрій

Редактор Головний

9 січня 2022 року – православний календар

Редактор Головний