13.5 C
Lutsk
Четвер, 13 Червень, 2024
Всі новини Календар

5 березня 2023 року – календар з повчанням

Неділя 1 Великого посту.
Торжество Православ’я. Глас 5-й.
Великий піст.
Прп. Льва, єп. Катанського (близько 780).

Сщмч. Садока, єп. Персидського, і з ним 128-ми мучеників (342–344). Прп. Агафона, папи Римського (682). Блгв. вел. кн. Ярослава Мудрого (1054)Прп. Агафона Печерського, в Дальніх печерах (XIII–XIV). Прмч. Корнилія Псково-Печерського (1570). 34-х прмчч. Спасо-Преображенської Валаамської обителі: Тита, Тихона, Геласія, Сергія, Варлаама, Савви, Конона, Сильвестра, Кіпріана, Пимена, Іоанна, Самона, Іони, Давида, Корнилія, Нифонта, Афанасія, Серапіона, Варлаама, Афанасія, Антонія, Луки, Леонтія, Фоми, Діонісія, Филипа, Ігнатія, Василія, Пахомія, Василія, Феофіла, Іоанна, Феодора, Іоанна (1578). Сщмч. Миколая Розова пресвітера (1938).

Євангельські Читання

Утр.: – Лк. 24:12-35 (зач. 113). На літ.: – Ап.: Євр. 11:24-26,32-12:2 (зач. 329 від полу́). Єв.: Ін. 1:43-51 (зач. 5).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ПРАВОСЛАВ’Я. НЕ ЗАБУДЬ ПРАВИЛЬНОГО СЛОВА, ЯКЕ СКАЗАВ ТИ БОГУ, ВІДНОВЛЮЮЧИ З НИМ ЗАВІТ, ВИКОНАНИЙ З ТВОГО БОКУ НЕСУМЛІННО. ПРИГАДАЙ, ЯК ТА ЧОМУ ПОРУШИВ, І СТАРАЙСЯ УНИКАТИ НОВОЇ НЕВІРНОСТІ.

 

НЕ СЛОВО ГАРНЕ СЛАВНЕ, – СЛАВНА ВІРНІСТЬ. ЧИ НЕ СЛАВНО БУТИ У ЗАВІТІ З ЦАРЕМ? НА СКІЛЬКИ Ж КРАЩЕ БУТИ У ЗАВІТІ З ЦАРЕМ ЦАРІВ! АЛЕ СЛАВА ЦЯ ОБЕРНЕТЬСЯ У СОРОМ ТОБІ, ЯКЩО НЕ ВІРНИЙ БУДЕШ ЗАВІТУ.

 

ВІД ПОЧАТКУ СВІТУ СКІЛЬКИ ПРОСЛАВЛЕНО ВЕЛИКИХ ЛЮДЕЙ! І ВСІ ВОНИ ПРОСЛАВЛЕНІ ЗА ВІРНІСТЬ, У ЯКІЙ ВИСТОЯЛИ, ПОПРИ ВЕЛИКІ БІДИ ТА СКОРБОТИ ЧЕРЕЗ ТАКУ ВІРНІСТЬ: ПЕРЕТЕРПІЛИ НАРУГИ ТА ПОБОЇ, А ТАКОЖ КАЙДАНИ ТА В’ЯЗНИЦІ. БУЛИ ПОБИТІ КАМІННЯМ, ПІДДАВАЛИСЯ ТОРТУРАМ, ВМИРАЛИ ВІД МЕЧА, СКИТАЛИСЯ В ОВЕЧИХ ТА КОЗЯЧИХ ШКУРАХ, ТЕРПЛЯЛИ СКОРБОТИ ТА ОЗЛОБЛЕННЯ; ТІ, ЯКИХ УВЕСЬ СВІТ НЕ БУВ ГІДНИЙ, СКИТАЛИСЯ ПУСТЕЛЯМИ ТА ГОРАМИ, ПЕЧЕРАМ ТА ПРОВАЛЛЯМИ ЗЕМНИМИ… ТОМУ І МИ, МАЮЧИ НАВКОЛО СЕБЕ ТАКУ ХМАРУ СВІДКІВ, З ТЕРПІННЯМ БУДЕМО ПРОХОДИТИ ВСЕ, ЩО НАМ ПОТРІБНО ВИТЕРПІТИ, ДИВЛЯЧИСЬ НА НАЧАЛЬНИКА ТА ВИКОНАВЦЯ ВІРИ ІІСУСА”.

Вас може зацікавити

24 березня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Архієреї єпархії взяли участь у святкуваннях з нагоди дня обрітення мощей прп. Іова, ігумена Почаївського

Редактор Головний

Проповідь у день пам’яті святих безсрібреників і чудотворців Косми і Даміана

Редактор Головний