23.2 C
Lutsk
Неділя, 16 Червень, 2024
Всі новини Календар

13 квітня 2024 року – календар з повчанням

Седмиця 4 Великого посту. Субота 4 тижня Великого посту. Поминання померлих. Великий піст.

Сщмч. Іпатія, єп. Гангрського (близько 326). Прп. Аполлонія Єгипетського (IV). Сщмчч. Авди, єп. Персидського, та Веніаміна диякона (418–424). Прп. Іпатія, ігумена Руфіанського (близько 446). Прп. Iпатія цілителя, Печерського, в Дальніх печерах (ХIV). Свт. Іони (1461). Прп. Філарета, ігум. Глинського (1841). Свт. Інокентія (1879). Сщмч. Іоанна Блюмовича пресвітера (1938)

Богослужбові читання Святого Письма на сьогодні:

На літ.: – Ап.: Євр. 6:9-12 (зач. 313). За упокій: 1Кор. 15:47-57 (зач. 163). Єв.: Мк. 7:31-37 (зач. 31). За упокій: Ін. 5:24-30 (зач. 16).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

«І вийдуть ті, хто творив добро, у воскресіння життя, а ті, хто чинив зло – у воскресіння суду» (Ін. 5:29). Ось чим усе скінчиться! Як річки течуть кожна у своє море, так течія життів наших прийде, нарешті, кожна в місце за характером своїм. І ті, які воскреснуть у життя, будуть на суді, але суд тільки закарбує їхнє виправдання і визначення на життя; тоді як інші воскреснуть тільки для того, щоб вислухати засудження на вічну смерть.

 

Життя і смерть їхні визначаються вже зараз тим, що одні роблять живі діла, а інші – діла мертві й такі, що умертвляють. Живі діла ті, що звершуються за заповідями з радістю духу, на славу Божу; умертвляють діла ті, що звершуються всупереч заповідям, з забуттям Бога, на догоду собі і пристрастям своїм. Мертві діла – і всі ті, які, хоч за формою не противні заповідям, але робляться без усякої думки про Бога і вічне спасіння через будь-які види себелюбства.

 

Бог – життя; те тільки й живе, у чому є частина Його. І ось у кого тільки мертві справи, той прямо йде і останнього дня вийде на приречення на смерть; а у кого справи всі живі, той йде і останнього дня вийде на отримання вічного життя.

Вас може зацікавити

10 вересня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

У Неділю 16-ту після Пʼятидесятниці Архіпастир очолив Божественну літургію в кафедральному соборі

Редактор Головний

У неділю 6-ту після Пасхи єпископ Афанасій звершив Божественну літургію у Свято-Покровському храмі Луцька. ФОТО

Редактор Головний