22.2 C
Lutsk
Понеділок, 20 Травень, 2024
Всі новини Календар

11 жовтня 2022 року – календар з повчанням

Совершается служба с полиелеем Прп. Харитона Сповідника (бл. 350). Совершается служба со славословиемПрпп. схимника Кирила і схимниці Марії , батьків прп. Сергія Радонезького (бл. 1337).

Прор. Варуха (VI до Р.Х.). Мчч. ОлександраАлфеяЗосими Марка пастиря, НиконаНеона, Іліодора та інших (IV). Блгв. кн. В’ячеслава Чеського (935). Прп. Харитона Сянжемського (1509). Прп. Іродіона Ілоєзерського (1541). Собор преподобних отців Києво-Печерських, які у Ближніх печерах (прп. Антонія) спочивають.

Знайдення мощей прмц. вел. кн. Єлизавети  (1918). Мц. Анни (1925). Прмч. Іларіона, прмц. Михаїли (1937). Прмц. Татіани (1942).

Євангельські Читання

Утр. – Мф., 10 зач., IV, 25 – V, 12. Літ. – Єф., 230 зач., V, 20-26. Лк., 18 зач., V, 12-16. Прпп.: 2 Кор., 176 зач., IV, 6-15. Лк., 24 зач., VI, 17-23.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ПРИПАВ ПРОКАЖЕННИЙ ДО ГОСПОДА ТА МОЛИТЬСЯ: “ГОСПОДИ! ЯКЩО ХОЧЕШ, МОЖЕШ МЕНЕ ОЧИСТИТИ”.

 

ГОСПОДЬ СКАЗАВ: “ХОЧУ, ОЧИСТИСЬ”. І ВІДРАЗУ Ж ПРОКАЗА ЗІЙШЛА З НЬОГО. ТАК І ВСЯ МОРАЛЬНА ПРОКАЗА ВІДРАЗУ Ж ПРОХОДИТЬ, ЯК ТІЛЬКИ ПРИПАДЕ ХТО ДО ГОСПОДА З ВІРОЮ, ПОКАЯННЯМ ТА СПОВІДДЮ – ІСТИННО ВІДХОДИТЬ ТА ВТРАЧАЄ СИЛУ ВСЯКУ НАД НИМ.

 

ВІД ЧОГО Ж ПРОКАЗА ІНКОЛИ ПОВЕРТАЄТЬСЯ ЗНОВУ? ВІД ТОГО, ВІД ЧОГО ПОВЕРТАЮТЬСЯ І ТІЛЕСНІ ХВОРОБИ. ТОМУ, ЩО ОДУЖАВ, ГОВОРЯТЬ: “ТОГО НЕ ЇЖ, ЦЬОГО НЕ ПИЙ, ТУДИ НЕ ХОДИ”. НЕ ПОСЛУХАЄ І ХВОРОБА ЗНОВУ ПОВЕРТАЄТЬСЯ.

 

ТАК І В ДУХОВНОМУ ЖИТТІ. ПОТРІБНО БУТИ ТВЕРЕЗОМУ, НЕ СПАТИ ТА МОЛИТИСЯ, ТОДІ ХВОРОБА ГРІХОВНА І НЕ ПОВЕРНЕТЬСЯ. НЕ БУДЕШ УВАЖНИМ ДО СЕБЕ, ВСЕ БЕЗ ВИНЯТКУ ДОЗВОЛИШ СОБІ І БАЧИТИ, І ЧУТИ, І ГОВОРИТИ, І ДІЯТИ – ЯК ТУТ НЕ ПОВЕРНУТИСЯ ГРІХУ ТА НЕ НАБРАТИ СИЛИ ЗНОВУ?

 

ГОСПОДЬ ВЕЛІВ ПРОКАЖЕННОМУ ВСЕ ВИКОНАТИ ЗА ЗАКОНОМ. ЦЕ ОСЬ ЩО: ПІСЛЯ СПОВІДІ ТРЕБА БРАТИ ЄПІТИМІЮ ТА ПРАВИЛЬНО ЇЇ ВИКОНУВАТИ; У НІЙ ПРИХОВАНА ВЕЛИКА ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНА СИЛА.

 

АЛЕ ВІД ЧОГО ІНШИЙ КАЖЕ: ЗАВОЛОДІЛА МНОЮ ГРІХОВНА ЗВИЧКА, НЕ МОЖУ СОБОЮ КЕРУВАТИ. ВІД ТОГО, ЩО ЧИ ПОКАЯННЯ ТА СПОВІДЬ БУЛИ НЕПОВНИМИ, ЧИ ПІСЛЯ ПЕРЕСТОРОГ СЛАБКО ТРИМАЄТЬСЯ, АБО Ж ДУРОЩІ НА СЕБЕ НАПУСКАЄ.

 

ХОЧЕ БЕЗ ПРАЦІ ТА САМОПРИМУШЕННЯ ВСЕ ЗРОБИТИ, І ОСМІЯНИЙ БУВАЄ ВІД ВОРОГА. НАВАЖСЯ СТОЯТИ ДО СМЕРТІ І ДІЛОМ ЦЕ ПОКАЖИ: ПОБАЧИШ, ЯКА У ЦЬОМУ СИЛА.

ПРАВДА, ЩО У КОЖНІЙ ПРИСТРАСТІ, ЗДАЄТЬСЯ НЕПЕРЕБОРНОЮ, ВОРОГ ВОЛОДІЄ ДУШЕЮ, АЛЕ ЦЕ НЕ ВИПРАВДАННЯ; БО ВІН ВІДРАЗУ Ж ВІДБІЖИТЬ, ЯК ТІЛЬКИ ВИКОНАЄШ З БОЖОЮ ДОПОМОГОЮ ПОВОРОТ З СЕРЕДИНИ.

Вас може зацікавити

3 червня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

18 березня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Помер клірик Волинської єпархії прот. Василій Росощук

Редактор Головний