19.6 C
Lutsk
Субота, 22 Червень, 2024
Всі новини Календар

11 травня 2024 року – календар з повчанням

Світла седмиця — загальниця. Посту немає.

Апп. від 70-ти Іасона і Сосипатра, Керкіри діви та інших, що з ними постраждали (I). Мчч. Дади, Максима та Квінтиліана (286). Мчч. Саторнія, Іакісхола, Фавстіана, Януарія, Марсалія, Євфрасія, Мамія, Мурина, Зінона, Євсевія, Неона і Віталія (близько 63). Свт. Кирила, єп. Туровського (1183). Мц. Анни Шашкіної (1940). Знайдення мощей прп. спов. Софії Київської (Гриньової) (2012).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Діян. 3:11-16 (зач. 8). Єв.: Ін. 3:22-33 (зач. 11).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Два в нас життя, тілесне і духовне. Дух наш ніби похований у плоті. Коли, оживши благодаттю Божою, почне він витягувати себе зі сполучення з плоттю і з’являтися в духовній чистоті своїй, тоді він воскресає або воскрешає себе частина за частиною. Коли ж він усього себе вирве з цієї сполуки, тоді виходить, як із труни, в оновленому житті, і, таким чином, дух стає сам по собі живим і дієвим; а труна плоті сама по собі мертва і недієва, хоча те й інше в одній і тій же особі. І ось таємниця того, що говорить апостол: “де Дух Господній, там свобода” (2Кор.3:17).

 

Це свобода від тління, що лежить на нетлінному дусі нашому, або від пристрастей, що розбещують єство наше. Цей дух, який вступив у свободу чад Божих, те саме, що привабливо розфарбований метелик, що випурхнув зі свого клубочка. Ось його райдужне забарвлення: “любов, радість, мир, довготерпіння, доброта, милосердя, віра, лагідність, стриманість” (Гал.5:22-23).

Невже подібна краса досконалості не сильна збудити в нас змагання?

Вас може зацікавити

У Світлий Вівторок архієпископ Нафанаїл звершив урочисте соборне богослужіння в кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний

Єпископ Афанасій очолив святкове богослужіння з нагоди 30-ої річниці освячення храму у с. Горішне

Редактор Головний

У які дні 2024 року не можна вінчатися і чому?

Редактор Головний