20.3 C
Lutsk
Понеділок, 15 Липень, 2024
Всі новини Календар

12 травня 2023 року – календар з повчанням

Седмиця 4 після Пасхи. Пісний день.
Дев’яти мчч. Кізіцьких: Феогніда, Руфа, Антипатра, Феостиха, Артеми, Магна, Феодота, Фавмасія та Филимона (286–299). Прп. Мемнона чудотворця. Мчч. Діодора та Родопіана диякона (284–305). Свт. Василія Острозького, митр. Захолмського (ХVI) (Серб.). 300 мучеників, які в горах Дудикваті та Папаті (Туреччина) постраждали (XVII–XVIII) (Груз). Прославлення свт. Іларіона, єп. Полтавського і Переяславського (1904). Прп. Нектарія Оптинського (1928). Прославлення прп. Амфілохія Почаївського (2002).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Деян.10:44 – 11:10 (зач. 27). Єв.: Ін. 8:21-30 (зач. 30).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Запитували Господа: “Хто ж Ти?”. Він відповів: “від початку Сущий” (Ін.8:25). Він попереду, за Ним святі апостоли, за апостолами пастирі й учителі та вся Церква Христова. Розсудіть тепер, хто справжні передові. Тому що за ними так довго і так багато йдуть і ще підуть, вони не перестають бути передовими, бо все ж таки вони попереду, а всі інші йдуть слідом за ними.

 

Отже, у нас, християн, уже є передові; і якщо хто зазіхає виставляти нових передових, – явно, що їх треба розуміти передовими в протилежному напрямку, тобто на шляху, що веде на дно пекла. Нічого додавати до цього: остерігайтеся – бо хто собі ворог? Тільки постарайтеся збагнути це таким чином і міцно тримайтеся пізнаної істини Христової, а ті нехай твердять своє.

Вас може зацікавити

4 листопада 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

У Ківерцях попрощалися із загиблим захисником

Редактор Головний

4 листопада – Казанської ікони Божої Матері

Редактор Головний