28.5 C
Lutsk
П’ятниця, 12 Липень, 2024
Всі новини Календар

11 квітня 2023 року – календар з повчанням

Страсна седмиця. Великий Вівторок. Великий піст.
Мчч. Марка, єп. Арефусійського, Кирила диякона та багатьох інших (близько 364). Прп. Іоанна пустельника (IV). Свт. Євстафія спов., єп. Віфінійського (IХ). Прпп. Марка (XV) та Іони (1480) Псково-Печерських. Св. Михаїла Вікторова спов., пресвітера (1933).

Читання

Утр.: – Мф. 22:15-23:39 (зач. 90) На літ.: – Єв.: Мф. 24:36-26:2 (зач. 102).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Нині народ, священики і влада іудейська востаннє чують слово Господнє в храмі. І воно було всезагальне; воно обіймало все минуле, сьогодення і майбутнє. Запитанням про Іоанна Господь дає зрозуміти, що Він істинний Месія; притчею про двох синів напоумлює, що іудеї будуть відкинуті, а на їхнє місце покликані язичники; притчею про виноградарів каже їм, що на відкинутих очікує смерть; притчею про шлюб сина царського вчить, що і серед тих, хто прийде до Нього, не всі будуть достойними, і знайдуться такі, яких праведно буде вигнати геть у пітьму зовнішню; відповідями на запитання про данину кесарю і про першу заповідь, так само як викривальною промовою визначає характерні риси спасительного життя; нарешті, особливо учням пророкує горе Єрусалиму і відкриває таємницю другого Свого пришестя.

Досить було тільки вислухати все це з увагою, щоб упевнитися, що Він є істинний Спаситель світу – Христос, і скоритися Його заповідям і вченню. І досі прочитування розділів Євангелія про все, що відбулося цього дня, є найдієвішим засобом для того, щоб оживляти віру в Господа, і, відновлюючи в християнині свідомість, чим він повинен бути й чого чекати, запалювати ревнощі та являти себе таким, що сповідує Господа, не язиком лише, а й ділом.

Вас може зацікавити

Проповідь у день пам’яті прп. Іова Почаївського

Редактор Головний

25 грудня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Щоночі загиблий татусь приходить до маленького сина у сні

Редактор Головний