26.7 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Всі новини Календар

10 квітня 2023 року – календар з повчанням

Страсна седмиця. Великий Понеділок. Великий піст.
Прп. Іларіона Нового, ігумена Пелікітського (близько 754). Прп. Стефана чудотворця, спов., ігумена Триглійського (близько 815). Мчч. Іони й Варахісія та інших із ними (близько 330). Мч. Бояна, кн. Болгарського (близько 830). Прмч. Євстратія Печерського, в Ближніх печерах (1097). Прп. Іларіона Псковоєзерського, Гдовського (1476). Св. Миколая Постникова спов., пресвітера (1931); сщмч. Василія Малініна пресвітера (1938); мч. Іоанна Чернова (1939). Радомишльської (Іверської) ікони Божої Матері(1994).

Євангельські Читання

Утр.: – Мф. 21:18-43 (зач. 84). На літ.: – Єв.: Мф. 24:3-35 (зач. 98).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Господь іде на добровільне Страждання. Треба і нам прямувати з Ним. Це обов’язок кожного, хто сповідує, що силою Страстей (страждань) Христових став він тим, що тепер є, і хто сподівається ще здобути щось настільки велике і славне, що й на думку нікому прийти не може. Як же прямувати з Ним?

 

Розмірковуванням, співчуттям. Іди думкою слідом за стражденним Господом, і міркуванням своїм витягай з усього такі уявлення, які могли б вражати серце і вводити його у відчуття страждань, перенесених Господом. Щоб останнє відбулося успішніше, треба себе самого зробити таким, що страждає, через чутливе применшення їжі і сну, і збільшення праці стоянь і колінопреклонінь. Виконай усе, що робить свята Церква, і будеш добрим супутником Господу на страждання.

Вас може зацікавити

У десяту п’ятницю після Пасхи в храмі села Озденіж звершили соборне богослужіння. ФОТО

Редактор Головний

Розпорядження митрополита Нафанаїла щодо відзначення Дня захисників і захисниць України

Редактор Головний

Предстоятель: Говорити “Я люблю Бога” – це ще не любити, справжня любов – це життя за Його Законами

Редактор Головний