17.1 C
Lutsk
Четвер, 23 Травень, 2024
Календар

10 листопада 2019 року – календар з повчанням

Неділя 21-а після П’ятидесятниці. Глас 4.
Посту немає.

Совершается служба со славословиемВмц. Параскеви , нареченої П’ятница (III). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМчч. Терентія і Неоніли і чад їхніх: СарвілаФотаФеодула, ІєраксаНітаВіла, Євникії (бл. 249-250). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Стефана Савваїта, творця канонів (IX). Совершается служба со славословиемСвт. Арсенія I, архієп. Сербського (1266). Совершается служба с полиелеемПрп. Іова, ігумена Почаєвського (1651). Совершается служба с полиелеемСвт. Димитрія, митр. Ростовського (1709).

Мчч. АфриканаТерентіяМаксимаПомпія та інших 36-ти (III). Сщмч. Киріака, Патріарха Єрусалимського (363). Сщмч. Неофіта, єп. Урбнісського (587) (Груз.). Прп. Іоанна Хозевіта, єп. Кесарійського (VI). Прп. Феофіла Київського, Христа ради юродивого (1853). Прп. Арсенія Каппадокійського (1924). Сщмч. Костантина, митр. Київського (1937).

Сщмч. Іоанна пресвітера (1918).

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 10-е, Ін., 66 зач., XXI, 1-14. Літ. – Гал., 203 зач., II, 16-20. Лк., 38 зач., VIII, 26-39. Свт.: Евр., 318 зач., VII, 26 – VIII, 2. Ін., 36 зач., X, 9-16 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Гадаринський біснуватий після зцілення свого пристає до Господа і бажає бути з Ним завжди; опісля, почувши волю Його, іде та проповідує про благодіяння, яке він отримав, усім містом.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Благодійник навертається, воля Його стає законом для облагодіяного, і мова його не може стриматися, щоб не говорити про те, що отримано від Нього.

 

Якби ми не мали у пам’яті всіх благ, отриманих від Господа, то не було би між нами невдячних, не було би порушників святої волі Його, не було би таких, які не любити би Його більше всього.

 

У хрещенні ми позбавлені прабатьківського гріха і всієї його згубності; у покаянні постійно омиваємося від гріхів, які безперестанку приліплюються до нас. Провидінням Божим охороняємося від бід, не рідко тих, які ми не бачимо, і отримуємо направлення у житті, яке найбільш безпечне для нас та сприятливе для цілей наших; так і все, що маємо, все від Господа.

 

Тому нам слід усією душею належати Господу, у всьому виконувати волю Його та прославляти ім’я Його пресвяте, а особливо життям та справами, щоб не бути гіршими за гадаринського біснуватого, який відразу ж виявився настільки мудрим, що став гідним прикладом наслідування для всіх.

Вас може зацікавити

13 листопада 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

23 січня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

14 липня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний