21.8 C
Lutsk
Субота, 25 Травень, 2024
Календар

26 серпня 2019 року – календар з повчанням

 

Седмиця 11-та після П’ятидесятнице. Глас 1.
Успенський піст.

Совершается служба со славословиемВіддання свята  Преображення Господнього. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПреставлення (662), перенесення мощей прп. Максима Сповідника. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомЗнайдення мощей блж. Максима, Христа заради юродивого, Московського (біл. 1547). Совершается служба с полиелеемПреставлення(1783), друге знайдення мощей (1991) свт. Тихона, єп. Воронежського, Задонського чудотворця.

Мчч. Іполита, ІринеяАвундія і муц. Конкордії, у Римі (258).

Сщмчч. Іоанна, Іоасафа і Констянтина пресвітерів (1918). Сщмчч. Серафима, єп. Дмитрівського, Миколая, Іакова пресвітерів і Олексія диякона (1937). Мч. Василія (1942).

Мінської (1500), і котра називається “Страсна (1641) і “Семистрільної” (1830) ікон Божої Матері.

Євангельські Читання

Утр. – Ів., 36 зач., X, 9-16 . Літ. – 2 Кор., 171 зач., II, 3-15. Мф., 94 зач., XXIII, 13-22. Свт.: Евр., 318 зач., VII, 26 – VIII, 2. Мф., 11 зач., V, 14-19.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник ВышенскийУ ЄВАНГЕЛІЇ, ЯКЕ ЧИТАЄТЬСЯ СЬОГОДНІ У ХРАМАХ, Є ТАКІ СЛОВА: “Горе вам… що закриваєте Царство Небесне людям”.

 

Це сказано архиєреям, котрі і самі не вчать народ шляху спасіння, і священників не змушують це робити;

 

сказано й священникам, які оставляють народ в недбалості, не намагаючись роз’яснювати їм, те що потрібно для спасіння душі.

 

Від цього народ перебуває у сліпоті, і одна частина знаходиться у впевненості, що йде правильно; інша частина хоч і помічає, що справи йдуть не так як потрібно, але не йдуть куди слід, тому що не знають куди йти.

 

І від цього різні незрозумілі поняття у народі, і від цього знаходять підхід до цих людей і розкольники, від цього зручно йде до народу усяке зле вчення.

 

Священник зазвичай думає, що у нього на приході все справно, все чудово, і хватається за якір тоді, коли зло розростається та виходить назовні.

 

Але тоді уже нічого не зробиш!! Священник першою справою своєї совісті повинен мати – дорослих вдосконалювати у пізнанні православної віри, а юних, покоління котре народилось з перших свідомих літ підготовляти, роз’яснюючи те що їм можна та потрібно знати.

 

Надіятись на школу нема чого! Це потрібно робити словами, збираючи дітей до церкви і у будинки у недільні вечори, чи коли як буде зручно.

Вас може зацікавити

11 грудня 2023 року – православний календар

Редактор Головний

4 липня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

22 лютого 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний