7.2 C
Lutsk
Четвер, 18 Квітень, 2024
Календар

10 червня 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 1-а після П’ятидесятниці (загальниця). Глас 7.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Никити спов., єп. Халкідонського (IX). Совершается служба на шестьСвт. Ігнатія, єп. Ростовського (1288). Прп. Єлени Дивєєвської (1832).

Сщмч. Євтихія, єп. Мелітинського (I). Мц. Єлікониди (244). Свт. Германа, єпископа Паризького (576). Сщмч. Єлладія, єпископа (VI-VII). Свт. Геронтія, митрополита Московського і всієї Русі (1489).

Прмч. МакаріяДіонісія, сщмч. Миколая диякона, мчч. Ігнатія і Петра (1931). Прп. Іраклія, спов. (1936). Прмц. Гермогени (1942). Блж. Домніки Олешківської (1967).

Нікейської (304) та Чухломськоїї (Галицької) (1350) ікон Божої Матері.

Євангельські Читання

Рим., 80 зач., I, 18-27. Мф., 12 зач., V, 20-26.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

“Якщо праведність наша не перевищить праведності книжників та фарисеїв, то ви не ввійдете у Царство Небесне”, Риса книжників: знання закону без турботи про життя за законом. Риса фарисеїв: справність зовнішньої поведінки без особливої турботи про справність сердечних почуттів та помислів. Один та інший моральний устрій приречені бути поза Царством Небесним.

Візьми ж звідси всякий потрібний собі урок. Дізнаватися закон євангельський – дізнавайся; але з тим, щоб на знанні і життя будувати. У поведінці старайся бути справним, але тут же справними тримай і внутрішні почуття та налаштування. Дізнався щось – не зупиняйся на цьому знанні, а йди далі та роби висновок, до чого та в якому випадку зобов’язує тебе таке знання, та після цього почни відразу ж діяти.

У поведінці ж роби так, щоб почуття та налаштування йшли за зовнішніми справами, а зовнішні справи були викликані почуттями та налаштуваннями і слугували їм точним висловленням. Влаштувавши таким чином, будеш вищим за книжників та фарисеїв, і двері Царства не будуть закриті перед тобою.

Вас може зацікавити

11 січня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

29 травня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

7 серпня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний