23.2 C
Lutsk
Неділя, 16 Червень, 2024
Всі новини Календар

1 жовтня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 15-а після П’ятидесятниці. Глас 5.
День пісний.
Їжа з олією.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Євменія, єп. Гортинського (VII). Прославленя прп. Євфросинії  Суздальської, у миру Феодулії (1698). Прп. Іларіона Оптинського (1873).

Мц. Аріадни (II). Мцц. Софії та Ірини (III). Мч. Кастора. Мчч. БідзинаШалви та Єлизбара, князів Ксанських (1660) (Груз.).

Сщмчч. Олексія і Петра пресвітерів (1918). Сщмч. Амфілохія, єп. Красноярського, ІоаннаБорисаМихаїлаВолодимираВеніамінаКонстантина пресвітерів і мч. Сергія (1937). Собор новомучеників та сповідників землі Володимирської.

Молченської  (1405), іменованої “Цілителька”  (XVIII), і Староруської ікон Божої Матері.

Євангельські Читання

Гал., 210 зач., IV, 8-21. Мк., 26 зач., VI, 45-53.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

У ЄВАНГЕЛІЄ Є ТАКІ СЛОВА: “ЗБОДРІТЬСЯ; ЦЕ Я, НЕ БІЙТЕСЯ”. ОСЬ ОПОРА НАДІЇ НАШОЇ!

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ЯКА БИ БІДА ЧИ СКОРБОТА НЕ БУЛА, ЗГАДАЙ, ЩО ГОСПОДЬ БЛИЗЬКО, ТА НАДИХНИСЯ МУЖНІМ ТЕРПІННЯМ. ЯК ТОДІ ВІН РАПТОМ ПОСТАВ ПЕРЕД АПОСТОЛАМИ, ЯКІ БІДУВАЛИ НА МОРІ, ТАК І ТОБІ, КОЛИ МАТИМЕШ БІДУ, ЗНЕНАЦЬКА ПОКАЖЕ ДОПОМОГУ СВОЮ ТА ЗАСТУПНИЦТВО.

 

ВІН КРУГОМ Є ТА ЗАВЖДИ ГОТОВИЙ ЗІ СВОЇМ ПОКРОВОМ. СТАНЬ ТІЛЬКИ І ТИ ПЕРЕД НИМ АБО ПЕРЕД НИМ ВІРОЮ, МОЛИТВОЮ, НАДІЄЮ ТА ВІДДАНІСТЮ У ВОЛЮ ЙОГО СВЯТУ. ВІДБУДЕТЬСЯ ЄДНАННЯ ДУХА З ГОСПОДОМ, А ЗВІДСИ УЖЕ ВСЯКЕ БЛАГО.

 

УТІМ, ЦЕ НЕ ОЗНАЧАЄ, ЩО  ВЖЕ ТОДІ ПІДЕ І ГІДНІСТЬ, І СЛАВА, І ЧЕСТЬ, І ТОМУ ПОДІБНЕ. ЗОВНІШНЄ МОЖЕ ЗАЛИШАТИСЯ ТАКИМ, ЯК Є, А ПРИБУДЕ МУЖНЄ ТА БЛАГЕ ПЕРЕБУВАННЯ ПОДІЙ У ТОМУ ПОРЯДКУ, ЯКИЙ ГОСПОДЬ УЖЕ ВИЗНАЧИТЬ ДЛЯ КОГО.

 

А ЦЕ І Є ГОЛОВНЕ, ЧОГО СЛІД ЧЕКАТИ КОЖНОМУ У БІДІ. ЩАСТЯ ЗСЕРЕДИНИ, А НЕ ПОЗА. ВНУТРІШНЄ ЖЕ БЛАЖЕНСТВО ЗАВЖДИ Є У ТОГО, ХТО У ЖИВОМУ СОЮЗІ З ГОСПОДОМ.

Вас може зацікавити

У Волинській духовній семінарії завершилася вступна кампанія

Редактор Головний

У Світлу суботу архієпископ Нафанаїл очолив святкову Літургію в Старосільському монастирі. ФОТО

Редактор Головний

22 листопада 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний