30.5 C
Lutsk
Середа, 17 Липень, 2024
Всі новини Новини УПЦ

Предстоятель УПЦ пояснив, які якості необхідні для майбутніх священників

Господь прийшов на землю в смиренні для спасіння світу. Коли священник приходить в смиренні до своєї пастви, то він теж допомагає віруючим стати чадами спасіння.

Про це Блаженніший Митрополит Онуфрій сказав у своєму слові до випускників Київських духовних шкіл.

За словами Предстоятеля, навчальний рік, що минув, був непростим, у тому числі і для Київських духовних шкіл.

«Я хочу сьогодні подякувати Богу за те, що Господь подарував нам всім таку благодать, що ми змогли все витримати, не загубити свого людського достоїнства в цих випробуваннях, і що в духовній школі продовжилося виховання пастирів, служителів вівтаря Господнього для майбутнього нашої Церкви», — сказав Архіпастир.

Його Блаженство звернув увагу, що вихованці та випускники духовних шкіл брали участь у наданні гуманітарної допомоги, волонтерстві й у всьому, що підтримує наших Захисників і нашу державу.

«І це, звичайно, є тим плюсом, за який ми сьогодні можемо радіти й дякувати Богові, що ми допомагаємо добру, ми допомагаємо, щоб перемогла правда Божа», — зазначив Першосвятитель.
Предстоятель подякував усім членам корпорації КДАіС за жертовне служіння.

«Не було ніяких інших інтересів, а тільки жертовність, жертовна любов. Вони, маючи свої обов’язки як пастирі, священники на своїх парафіях, приходили, навчали вас і показували вам приклад того, яким має бути пастир, що він має бути служителем вівтаря Божого, має йти за Христом. І заради цього він має жертвувати всім, чим він може пожертвувати», — наголосив Блаженніший Митрополит Онуфрій.

З особливим словом настанови Його Блаженство звернувся до тих випускників, які уже стоять на порозі пастирського служіння.

«Коли приходите на парафії, то перше, що ви повинні показати, це свою любов і смирення. Звичайно, що Бог дарував священникам владу… Але не починайте з цього. Починайте з того, що ви всім прощаєте, всіх любите, всіх поважаєте, перед усіма смиряєтеся. Господь прийшов на землю в смиренні, не в славі, яку Він мав і має, не в честі, а в смиренні. І Господь спас весь світ. Коли священник приходить в смиренні до своєї пастви, то він теж допомагає віруючим бути чадами спасіння», — підкреслив Архіпастир.

Блаженніший владика побажав випускникам Божої допомоги у житті та служінні і щоб Господня благодать «завжди укріпляла кожного з нас, робила нас такими, якими Бог хоче нас бачити, — кроткими, смиренними, боголюбивими, благочестивими і тими, хто ближнього любить більше, ніж самого себе».

Вас може зацікавити

Архієпископ Нафанаїл звершив молитву за загиблими у Другій світовій війні. ФОТО

Редактор Головний

Апостол любові: 21 травня – день пам’яті євангеліста Іоанна Богослова

Редактор Головний

14 жовтня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний